Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyBTCC, które niegdyś występowało pod marką BTC China jest pierwszą giełdą wymiany kryptowalut na świecie. Do opuszczenia kraju przez firmę przyczynił się Ludowy Bank Chin, który we wrześniu 2017 roku zakazał przeprowadzania ICO na terenie kraju. Powstała w 2011 roku najstarsza giełda wymiany kryptowalut poinformowała dziś, iż zamyka swoją kopalnię ze względu na „korekty biznesowe”. Informacja ta jest lekkim zaskoczeniem, gdyż niecały miesiąc temu giełda ogłaszała rozpoczęcie działalności w Korei Południowej. Jednak wiele wskazuje na to, iż firma ma zamiar zmienić swój profil działalności.


Powodem mogą być małe zyski

Firma BTCC z siedzibą w Hongkongu i druga co do wielkości giełda w czasach, gdy Bitcoin kosztował zaledwie kilka centów, zdecydowała się zakończyć swoją działalność wydobywczą.

BTC China logo– Z przykrością informujemy, że z powodu korekt biznesowych, BTCC wyłączy wszystkie serwery wydobywcze 15 listopada i zakończy działalność na czas nieokreślony od 30 listopada. Aby uniknąć niepotrzebnych strat, krypto-górnicy proszeni są o wycofanie swoich środków przed 15 listopada wraz ze wskazaniem adresów wypłat do 20 listopada. Wydamy górnikom wszystkie zyski w odpowiednim czasie – napisano w komunikacie.

Zobacz również: Kurs XRP powyżej 0.50 USD. Na horyzoncie nowa umowa z Apple Pay

Termin “korekta biznesowa” może być niejasny, ale patrząc na dystrybucję Bitcoina można zauważyć, że BTCC nie znajduje się nawet w pierwszej dziesiątce pod względem ilości wydobycia. Najprawdopodobniej niskie zyski wynikające z tej operacji zniechęciły firmę do utrzymania tego procederu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here