Naga Marketshaker przed komputeremJeden z większych pooli do kopania kryptowalut, SVCool.com, wysłał do wszystkich zarejestrowanych na platformie górników ważnego maila informującego o oszustwie. Zgodnie z wiadomością w sieci powstała strona używająca rozszerzenia .co (zamiast .com), podobna graficznie do SVCool.com. Po zarejestrowaniu się na niej użytkownicy są zachęcani do wydawania kryptowalut w zamian za zakup rzekomej mocy do kopania.


Jedną z najstarszych taktyk oszustów w Internecie jest rejestracja domeny o bardzo podobnej pisowni do oficjalnej strony. Do pełni sukcesu brakuje jeszcze sprawienie, by portal wyglądała dokładnie tak samo jak oryginał. A następnie pozostaje oszukiwanie osób zamierzających korzystać z prawdziwej witryny. Dlatego niektóre giełdy kryptowalut, takie jak Binance, mają przypomnienie na swojej stronie logowania, aby “zawsze sprawdzać pasek adresu URL” w przeglądarce.

Pamiętaj: .com nie .co!

W weekend SVCool.com wysłał do wszystkich zarejestrowanych na platformie osób wiadomość informującą o oszustwie. Zgodnie z e-mailem, jaki dostali użytkownicy, w sieci postawiono stronę z rozszerzeniem .co, która podszywa się pod oryginalne SVCool.com. Po zarejestrowaniu osoby są zachęcane do kupowania rzekomej mocy do kopania kryptowaluty.

Pamiętajcie!
SVPool.com – oficjalna witryna
SVPool.co – strona oszustów

SVPool.com ostrzega, że fejkowa strona “wygląda jak najbardziej autentycznie”. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, użytkownik uzyskuje dostęp do panelu klienta, gdzie za BTC może kupić moc do kopania kryptowaluty.

Rewolucje sprzyjają oszustom?

Za każdym razem, gdy w świecie kryptowalut dokonuje się poważna zmiana, oszuści starają się ją wykorzystać. Chcą np. “pomagać ludziom w zabezpieczaniu ich darmowych coinów forkowych” (poprzez zmuszanie ich do ujawniania swoich prywatnych kluczy).

Oszustwa istniały na rynku kryptowalut (ale też każdym innym rynku finansowym) prawie tak samo długo jak sam Bitcoin. Niedawno pisaliśmy też o fejkowej stronie firmy Sirin Labs, która wyłudzała kryptowaluty w zamian za obietnicę otrzymania darmowych tokenów SRN. Ważna była jednak reakcja samej firmy, która szybko odcięła się od witryny i poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych, że projekt nie jest z nią powiązany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here