Naga MarketsPrezes chińskiego Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) powiedział, że bank skoncentruje się na rozwoju technologii Blockchain.


Założony w 1984 roku ICBC jest jednym z największych banków komercyjnych w Chinach z ponad pięcioma tysiącami korporacyjnych i 530 milionami klientów fizycznych. Od 2017 roku bank koncentruje się na budowie “inteligentnej bankowości” i “przyspieszonym wdrożeniu  technologii finansowych”.

Blockchain, dane w chmurze, IoT i AI

Prezes ICBC, Yi Huiman, powiedział podobno, że jego bank będzie koncentrować się na innowacjach w zakresie przetwarzania danych w chmurze, sztucznej inteligencji (AI), Blockchaina i Internetu rzeczy (IoT).

Według BiaNews bank będzie pracował nad “inteligentną bankowością”, która ma pomagać w poprawie jakości usług w ekosystemie finansowym i zabezpieczyć dane finansowe, które są udostępniane stronom trzecim.

Podczas gdy Chiny znane są z negatywnego nastawienia do walut cyfrowych, zaostrzają przepisy ich dotyczące, kraj ten chce skorzystać z zalet Blockchaina i aktywnie pracuje nad rozwojem i stosowaniem tej technologii w różnych branżach.

Partia chce sieci bloków

Na początku sierpnia Komunistyczna Partia Chin (CPC) opublikowała raport na temat technologii Blockchain i jej możliwych zastosowań. Poprzez wprowadzenie tego dokumentu  CPC ma rzekomo pomóc władzom rządowym w zrozumieniu koncepcji rozproszonej technologii księgi rachunkowej (DLT) i rozważyć korzyści oraz wyzwania związane z wprowadzeniem Blockchain w skali całego kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here