Naga MarketsJeden z najmłodszych miliarderów w USA mówi, co było jego największą finansową pomyłkąZałożyciel i dyrektor generalnym FTX, giełdy kryptowalut oraz zarządzający aktywami za pośrednictwem Alameda Research twierdzi, że w życiu nie popełnił zbyt wiele błędów. Jednak według Sam’a Bankman-Frieda największym z nich było zbyt późne wejście w rynek kryptowalut, który dawał wiele okazji jeszcze przed założeniem giełdy kryptowalut FTX.

  • Miliarder Sam Bankman-Fried opowiada, że droga do dużych zysków nie była łatwa
  • Mogłaby jednak być, gdyby nie popełnił ważnego błędu
  • Według niego zainteresowanie kryptowalutami w tej formie przyszło bardzo późno
  • Gdyby wcześniej podjął temat jak powinien – byłby w zupełnie innymi miejscu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Jeden z najmłodszych amerykańskich miliarderów opowiada o swoim błędzie

29-letni miliarder, Sam Bankman-Fried może i zbił fortunę zakładając giełdę kryptowalut FTX, ale według niego dało się dojść do fortuny jeszcze wcześniej. Popełnił on jednak podobny błąd co miliony ludzi na świecie – zainteresował się tematem kryptowalutowego przepływu zdecydowanie zbyt późno.Największym błędem, jaki popełniłem… jest to, że nie zaangażowałem się wcześniej” – powiedział Bankman-Fried na konferencji Crypto Goes Mainstream. Według niego już w momencie, kiedy po raz pierwszy spotkał się z rynkiem na poważniej – w roku 2013 powinien on podjął słuszne kroki w kierunku docenienia okazji stojącymi za tym szybko rozwijającym się rynkiem.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Przypomnijmy, że FTX został założony dopiero w 2018 roku – czyli po wybuchu bańki kryptowalutwej a mimo to projekt zebrał 900 milionów dolarów na początku tego roku w rundzie finansowania, która wyceniła giełdę na 18 miliardów dolarów. Sam przyznaje jednak, że aspekty prawne nie pozwalają obecnie na szybką rejestracje tego typu podmiotów. Przez to również zwrócił on uwagę na to, jak nieefektywność procesu rejestracji tworzy przeszkody, które prowadzą potencjalnych nowych użytkowników do całkowitego porzucenia systemu i utrudniają jego przyjęcie.

Finalnie jednak miliarder wrócił do własnego błędu: “Istnieje wiele możliwości oferowania nowych, innowacyjnych produktów w sposób licencjonowany i myślę, że wcześniej tego nie doceniałem.” Tak jak i w każdym życiowym aspekcie, tak i na rynku kryptowalut – znajdują się optymiści oraz sceptycy. Sam Bankman-Fried przyznaje jednak w wywiadzie dla Yahoo Finance, że ten pozostawał zbyt długo tym drugim.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here