Naga MarketsBitcoin (BTC) ze wsparciem funduszu legendy Wall Street. Kolejna inwestycja Billa MilleraMiller Value Funds, fundusz prowadzony przez weterana  z Wall Street i bitcoinowego Billa Millera, może inwestować w Greyscale Bitcoin Trust za pośrednictwem swojego flagowego funduszu, Miller Opportunity Trust. Wczoraj notowania BTC wzniosły się na najwyższy poziomy w historii, a dziś znalazły się jeszcze wyżej, ponad poziom 48 200 USD.

  • Miller Opportunity Trust zgłosił do SEC zamiar inwestycji w Gray Scale Bitcoin Trust
  • Fundusz ma przeznaczyć maks. 15% na inwestycję w GBTC

Ponad 300 mln USD na inwestycje w Bitcoina

Legenda funduszy hedgingowych, Bill Miller, wykazuje jeszcze większy apetyt na Bitcoin (BTC). Zgodnie z piątkowym zgłoszeniem do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Miller Opportunity Trust dąży do pośredniej ekspozycji na BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli przejęcie udziałów w GBTC się powiedzie, będzie to znaczące odejście od tradycyjnych inwestycji w akcje i instrumenty pochodne dla funduszu wartego 2,25 miliarda dolarów.

Z uwagi na to, że ekspozycja funduszu na Bitcoina jest ograniczona do 15% zarządzanych aktywów, nakłady na GBTC wyniosą maksymalnie około 337 milionów dolarów. W ramach zgłoszenia, trust skomentował zmienność cen Bitcoina, stwierdzając:
– Na rynku detalicznym i komercyjnym wykorzystanie Bitcoina jest stosunkowo niewielkie w porównaniu z dużym wykorzystaniem BTC przez spekulantów.

Bill Miller jest znanym zwolennikiem Bitcoina. W 2016 roku legendarny inwestor z Wall Street przeznaczył 30% swojego funduszu hedgingowego na Bitcoina. Od tego czasu udział ten wzrósł do ponad 50%, a rozegranie BTC przyczyniło się do ogromnego wzrostu wartości funduszu hedgingowego Millera.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W styczniu Miller odparł niesławną ripostę Warrena Buffetta o BTC jako „trutce na szczury”, dodając, że gotówka była w tym przypadku szczurem. Komentarze odzwierciedlają nastroje wyrażane przez dyrektora generalnego Pantera Capital, Dana Moreheada w 2018 roku, który powiedział, że coś jak Bitcoin to trutka na szczury, ponieważ banki to szczury.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here