Naga MarketsCreative Commons License Author: BTC Keychain

W momencie gdy Wall Street poświęca coraz więcej uwagi Bitcoinowi, jego główny konkurent – Etherum – może wkrótce zdobyć miano najjaśniej świecącej wirtualnej monety w ich coraz mocniej zdywersyfikowanym świecie. Do takich wniosków można dojść analizując kapitalizację rynkową największych kryptowalut.


Z 87% do 38% w przeciągu kilku miesięcy

Jak podaje portal Market Watch, jeszcze pod koniec lutego Bitcoin odpowiadał za 87% łącznej kapitalizacji kryptowalut, w połowie lutego wartość ta skurczyła się drastycznie do 38%. Co jest tego powodem? Przede wszystkim zdecydowany wzrost zainteresowania Ethereum (ETH) – przeskok z 5% notowanych w lutym do rekordowych 32% z czerwca może budzić wrażenie.

W pierwszej połowie lipca BTC odrobił część z powyższych strat i obecnie odpowiada za 44% kapitalizacji rynkowej, a Ethereum za 24%. O historycznym spadku rynkowego udziału Bitcoina poniżej 50% portal Comparic.pl informował 16 maja 2017 roku.

Źródło: coinmarketcap.com

Czy „The Flippening” rzeczywiście nadejdzie?

Jeżeli kapitalizacja Ethereum rzeczywiście pokonała by tą osiąganą przez Bitcoina, wtedy miejsce miałby oczekiwany przez wielu „the Flippening” (od angielsku flip the coin, czyli rzutu monetą). Określenie stało się popularne w mediach ekonomicznych i służy do opisywania nadejścia tego potencjalnie realnego zjawiska.

W tym momencie kapitalizacja BTC wynosi około $42 miliardy, ETH natomiast $22 miliardy. W przypadku niektórych metryk Ethereum już jednak teraz wyprzedza Bitcoina. Między innymi pod względem średniej ilości transakcji wykonywanych w przeciągu dnia lub łącznej ilości sprzętów komputerowych wspierających daną kryptowalutę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. …..i tak i nie, ogólnie wszystkie lepsze poleciały do góry w tym czasie, BTC jest wyznacznikiem co tu ukrywać.
    Czy będzie “stał” więcej ETH od BTC czas pokażę, póki co BTC jest bardziej rozpoznawalny i akceptowany na świecie a to dopiero początek. Nie ma co ukrywać od akceptacji BTC w Japonii kurs 2x do góry poszedł 🙂 a kolejne Państwa są w kolejce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here