Naga MarketsUSD, dolar, ComparicSkuteczny trading wcale nie musi być skomplikowany, a podczas pracy z naszymi traderami zobaczyliśmy, że kilka drobnych poprawek często może robić dużą różnicę.

W dzisiejszym artykule podzielę się bardzo prostą wskazówką, która kompletnie odmieniła mój trading. Pomoże Ci to lepiej poradzić sobie ze swoimi emocjami w tradingu i zapewni mniej stresujące środowisko. Dla mnie osobiście ten ‘trik’ pozwolił mi podróżować po świecie i spędzać tylko 30 – 60 minut przed wykresami każdego dnia.

Problemy traderów

 • Przedwczesne wskakiwanie w transakcje
 • Odruchowe reakcje gdy nagle widzisz widzisz dużą świecę w Twoim kierunku
 • Wchodzenie po fałszywym wybiciu
 • Mieszanie i bawienie się swoimi transakcjami

Jestem pewien, że brzmi to znajomo i jeśli mógłbyś przezwyciężyć te problemy, Twoje konto wyglądałoby zupełnie inaczej. Mógłbyś również wyeliminować wiele stresu i obaw ze swojego tradingu.

Decyzje w oparciu o zamknięcia świec

Traderzy często są rozczarowani słysząc moją radę jednak kiedy ją wypróbują, nigdy z niej nie rezygnują.

Wiele problemów może zostać wyeliminowanych kiedy trader przestaje podejmować decyzje w środku formowania się świecy. Oznacza to, że podejmujesz decyzje odnośnie transakcji (wejścia, zamknięcia, przesunięcia stopa, etc.) wyłącznie po pełnym zamknięciu świecy. Jeśli jesteś na wykresie 1-godzinnym, patrzysz na wykresy raz na godzinę, gdy świeca się zamyka; kiedy jesteś na interwale 4-godzinnym, to patrzysz raz na 4 godziny po zamknięciu świecy. I tak dalej…

Czy to naprawdę działa?

Przyznaję, że brzmi to tak prosto, iż wielu traderów będzie teraz krzyczeć, że jest to całkowita bzdura. Jeśli jednak jesteś jednym z nich, spójrz po prostu na swoje własne wyniki i daj mi znać jak działa Twoje aktualne podejście!?

Technika z zamknięciem świec nie jest żadnym tajemnym sekretem i nie sprawi, że nagle będziesz zyskownym traderem, ale gwarantuje Ci, iż szybko zobaczysz pozytywny wpływ z jej zastosowania na Twój trading.

Sprawdź ofertę brokera XM, gdzie otrzymasz na start 30 USD, a Twoje saldo będzie zabezpieczone przed ujemnym depozytem.

Wielu traderów czuje się o wiele lepiej, gdy trzymają się z dala od przypadkowego wskakiwania i wyskakiwania z transakcji łapiąc się na ‘wytrząsanie’ i wpadając w fałszywe wybicia.

To samo jeśli już jesteś w transakcji, nie musisz być przyklejony do wykresu i śledzić każdego ticku. Będąc w transakcji ustawiasz stop loss, cel i zamykasz platformę. Wracasz tylko kiedy świece się zamykają lub gdy pojawi się alert cenowy. Wielu traderów robi bałagan w swoich dobrych transakcjach, ponieważ boją się każdego ticku jaki pojawia się przeciwko nim. Technika z działaniem po zamknięciu świecy pomoże Ci radzić sobie z tym znacznie lepiej.

Kompromis

Jak wszystko, także to podejście ma swoje plusy i minusy:

Plusy:

 • Uniknięcie fałszywych wybić
 • Mniejszy stres w tradingu
 • Brak przypadkowego wskakiwania i wyskakiwania z transakcji
 • Mniej czasu przed monitorem
 • Unikanie złych sygnałów
 • Pozostawanie dłużej w trendzie

Minusy:

 • Przegapienie niektórych transakcji
 • Zbyt późna reakcja na zwrot

Jak widzisz, plusy z łatwością przeważają nad minusami i o to właśnie chodzi w tradingu. Znajdź wystarczającą ilość takich małych ‘hacków’, które ostatecznie mają sens i pomogą Ci stworzyć potężną strategię tradingową.


logo Tradeciety tcArtykuł powstał dzięki współpracy Comparic.pl z Tradeciety.com, portalem tworzonym przez dwóch traderów – Rolfa i Moritza, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tradingu w artykułach, podcastach oraz nagraniach wideo. Oryginalny tekst znajdziesz na Tradeciety.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here