Naga MarketsWczorajsza, poniedziałkowa sesja przerwała spadkowy wodospad jaki obserwujemy na EURCHF. Niedźwiedzie liczą zyski, natomiast byki panicznie zadają sobie pytanie – ile jeszcze? Brent Donnelly, trader i analityk HSBC przekonuje, że istnieje jeden, kluczowy powód dla którego warto zainteresować się długimi pozycjami na EURCHF właśnie w tym momencie. 


Tym powodem jest… euro. W momencie gdy EURCHF traci w ciągu pięciu dni niemal 200 pips (lub niecałe 1,7%) trader HSBC dostrzega na rynku okazję do zajęcia długich pozycji. Poprawa sytuacji gospodarczej w Europie to fakt – przekonuje Donnelly w swoim codziennym przeglądzie rynkowym.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Od momentu wygranej Emmanuela Macrona w francuskich wyborach prezydenckich na wiosnę 2017 roku EURCHF utrzymywało się powyżej studniowej średniej ruchomej. Obecnie para znajduje się w rejonie wskazanej średniej, wyraźnie ją testując:

Zalecam uważne śledzenie pary i reagowanie na pojawiający się ze strony kupujących popyt. Sam otworzyłem własnego longa w rejonie 1,1635, który zabezpieczony jest poniżej 1,1540. Poziom take profit w moim przypadku sięga 1,1800 – czytamy w publikacji HSBC.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here