Naga MarketsJed McCaleb, współzałożyciel Ripple, sprzedał w miesiąc 54 mln XRPJed McCaleb, współzałożyciel Ripple, sprzedał w kwietniu ponad 54 miliony XRP i wciąż ma miliardy tokenów do sprzedania. Takie informacje wynikają z analizy jego portfeli.

  • Jed McCaleb wyprzedaje swoje zasoby XRP.
  • Jest on jedną z najbardziej wpływowych osób w świecie kryptowalut.
  • Niestety jego ostatnie zachowanie pokazuje, że posiadanie przez twórców kryptowalut dużych ich zasobów jest sporym zagrożeniem.

Jed McCaleb i jego “Wielka Wyprz”

Według raportu The Crypto Associate z 2 maja opartego na danych ze znanych adresów McCaleba, współzałożyciel Ripple wydaje się regularnie sprzedawać swoje zapasy tokenów. Mówimy tu o sprzedaży nawet 1,8 miliona tokenów dziennie w samym kwietniu, co daje nam łącznie aż 54 215 405 XRP w skali 30 dni i tym samym 11,7 miliona dolarów w momencie pisania artykułu.

Te artykuły również Cię zainteresują
McCaleb jest kluczową postacią w historii Ripple, ale też całego rynku. Stworzył Mt. Goxa i jest też współzałożycielem Stellar. Był także jednocześnie współzałożycielem OpenCoin w 2012 roku, który to projekt później stał się Ripple. On sam otrzymał 9,5 miliarda XRP przy starcie projektu.

Kontrowersje wokół wyprzedaży tokenów

Tak duża podaż sprzedawanych tokenów ze strony McCaleba wywołała sporo kontrowersji. Zresztą on sam ogłosił zamiar sprzedaży części zapasów XRP, co już samo z siebie spowodowało spadek ceny tokena o 40 proc. w ciągu 24 godzin. Następnie wynegocjował siedmioletnią umowę z Ripple, która ograniczała jego miesięczną i roczną sprzedaż XRP.

Jak poinformował Cointelegraph, CTO Stellar wciąż ma w portfelach miliardy tokenów XRP. W odpowiedzi na obawy dotyczące wpływu jego zachowania na cenę XRP, McCaleb powiedział Cointelegraph, że sprzedaje swoje XRP „w powolnym, stałym tempie” i nie chce „negatywnie wpływać na inne firmy w tej branży”.

Mimo wszystko to, co ma teraz miejsce, pokazuje, że pewnym problemem ma rynku może być to, że część twórców kryptowalut posiada znaczne ich zasoby, co niejako uzależnia ich kursy od planów inwestycyjnych owych VIP-ów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here