Naga MarketsAura umiarkowanego apetytu na ryzyko z wtorku przycichła w trakcie sesji azjatyckiej. Na FX JPY i USD są delikatnie mocniejsze, indeksy w Japonii i Chinach są minimalnie pod kreską. Minutki FOMC wypadły nieco jastrzębio, ale rynek przede wszystkim czeka na jutrzejsze wystąpienie szefa Fed Powella.


  • Protokół z lipcowego posiedzenia FOMC wypadł nieco jastrzębio w odniesieniu do tego, gdzie się teraz znajdujemy, ale trzeba pamiętać, że były sporządzany w innej rzeczywistości (na dzień przed eskalującą spory handlowego USA-Chiny). Tylko dwóch członków Komitetu opowiadało się za cieciem o 50 pb, za to „kilku” chciało zostawić stopy procentowe bez zmian, co jednak jest spójne z późniejszymi komentarzami Fedowców.
  • USD/JPY skoczył 20 pipsów do 106,60, ale dziś rano po ruchu nie ma śladu. Rynek większą wagę przykłada aktualnej ocenie sytuacji przez prezesa Fed J. Powella, którą poznamy podczas jutrzejszego przemówienia otwierającego sympozjum w Jackson Hole.
  • Reszta rynku FX jest spokojna. Na GBP/USD i EUR/USD ruchy są minimalne. NZD/USD znalazł się pod presją i naruszył miesięczne minima schodząc do 0,6370. Nie ma informacji mogącej tłumaczyć spadki.
  • Rynek akcji czeka na wskazówki dla nadania kierunku. Japoński Nikkei225 spada o 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc.
  • Ropa naftowa jest w odwrocie po tym, jak wyparowała ekscytacja spadkiem zapasów ropy wg. DoE, za to negatywnie odznaczył się niespodziewany przyrost zapasów produktów ropopochodnych. WTI traci dziś 0,3 proc. do 55,5 USD/b.
  • Złot w dalszym ciągu krąży wokół 1500 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here