Naga MarketsW obliczu nieco zaskakującego przekazu Rezerwy Federalnej dolar amerykański na rynkach walutowych spadł ze szczytów, pomimo zestawu wykresów punktowych, które wskazują na znacznie większe zaufanie ze strony Fed do cyklu zacieśniania polityki pieniężnej. Wiadomość, że mediana oczekiwań na pierwszą podwyżkę została przesunięta do 2022 r. i że mediana dla stóp procentowych na 2024 r. wynosi 1,8% (znacznie powyżej wszelkich oczekiwań), normalnie zostałaby uznana za dodatnią dla dolara. Zdaniem ekspertów z ING Banku wygląda na to, że rynki prognozowały jeszcze bardziej jastrzębie stanowisko banku centralnego. Indeks dolara (DXY) spada w czwartek w okolice poziomu 93,0.

Dolar odzyska utracony grunt względem euro, franka i złotego

Można tylko zakładać, że rynek był nastawiony na bardziej agresywny ruch ze strony Fed. Alternatywnie można argumentować, że rynek kupował dolary przez cały tydzień w obliczu kłopotów chińskiego dewelopera nieruchomości Evergrande i wykorzystał jastrzębi zestaw wykresów punktowych, aby uzyskać pewne zyski (kupuj plotki, sprzedawaj fakty).Mimo wszystko ostatni ruch wydaje się jastrzębią zmianą ze strony Fedu – zwłaszcza, że ​​nie tak dawno temu decydenci twierdzili, że stopy nie zostaną podniesione do 2024 r. w obliczu nowego systemu ustalania średniego celu inflacyjnego. Ta zmiana retoryki ze strony Fed sugeruje, że rynek stanie się bardziej wrażliwy na silniejszą aktywność gospodarczą w USA czy wyższe dane o inflacji.

Podejrzewamy, że dolar odzyska utracony grunt – przede wszystkim w stosunku do walut wspieranych przez banki centralne o łagodniejszym nastawieniu do inflacji, czyli EUR, SEK, CHF, a także PLN. Warto wytrzymać wszelkie korekty dolara – napisano w raporcie ING.

W tle wciąż rozgrywa się historia Evergrande – postrzegana również jako pozytywny bodziec dla dolara. Dopóki to nie zostanie rozwiązane, podejrzewamy, że rynek nadal będzie chciał kupować „greenbacka” na impulsach spadkowych – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm akcje kupno | xtb notowania | gpw mercator | pgnig gpw | kurs euro do złotówki | cena euro | dolar australijski euro |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here