Naga Markets

Kurs funta po danych PMIKurs dolara amerykańskiego konsoliduje w środku tygodnia bez wyraźniejszego kierunku. Shaun Osborne, główny strateg walutowy w Scotiabanku, uważa, że dzisiaj wieczorem jastrzębi ton w protokole FOMC może napędzać „greenbacka”. Tymczasem ekonomiści z ING wskazują, że odrodzenie ryzyka geopolitycznego oznacza, że defensywne pozycje na USD mogą się utrzymywać wspierając jego siłę.

Kurs dolara: Jastrzębi ton Fed napędzi wzrost USD – Scotiabank

Nadal skłaniamy się ku scenariuszowi, że USD zyska trochę w najbliższym czasie – napisano w raporcie.







Dzisiaj nie zaplanowano żadnych ważnych publikacji danych dla Ameryki Północnej. Jednak Fed publikuje protokół FOMC z 1 lutego o godzinie 20:00.

Szanse na ponowne przyspieszenie tempa zacieśniania polityki są niewielkie, ale jastrzębi wydźwięk w minutkach (większe poparcie dla większych podwyżek lub rozwijające się poczucie decydentów, że postrzegają szczyt polityki w nieco wyższym punkcie) wzmocni oczekiwania, że cykl Fed przekroczy 5,25% w połowie roku, co podbije kurs USD – podkreślono.

Capital.com

Kurs dolara (USD) umocni się, gdy ryzyko geopolityczne powraca – ING

Ekonomiści z ING wskazują, że odrodzenie ryzyka geopolitycznego oznacza, że defensywne pozycje na USD mogą się utrzymywać wspierając jego siłę.

Bez wątpienia inwestorzy będą z dużym zainteresowaniem śledzić treść dzisiejszego protokołu FOMC. Biorąc pod uwagę, że rynki wyceniają stopę szczytową blisko 5,50%, zasadniczo potrzeba dowodów na to, że wielu członków wyraziło chęć podwyżki o 50 punktów bazowych na początku lutego.

To poparłoby powód ruchu o 50 punktów bazowych w marcu i prawdopodobnie podbiło kurs dolara. Jednak po ostatnich jastrzębich komentarzach poprzeczka jest ustawiona dość wysoko i nie widzimy dziś bardzo dużej szansy na jastrzębią niespodziankę – wskazano w raporcie.

AVA Trade

Obecna niestabilność sytuacji geopolitycznej nakazuje ostrożność i możliwe jest nieco większe wsparcie dla dolara, mimo że widzimy duże szanse, że odbicie dolara (korekta) osiągnęło szczyt – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Ostatnie miesiące dały inwestorom na większości aktywów nieco oddechu od spadających wycen. Odreagowanie obserwowaliśmy na światowych rynkach akcji, długu, ale i surowców. Nie jest tajemnicą, że zbiegło się to w tym samym czasie z osłabieniem dolara. W ostatnich tygodniach sytuacja jednak nieco się zmienia i na rynek zakradają się ponownie słabsze nastroje. Na części aktywów będzie to tylko realizacja zysków, ale część skieruje się zapewne na nowe minima wcześniejszych ruchów spadkowych, kontynuując zeszłoroczne przeceny.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: To już koniec wzrostów na S&P 500? Rynek czeka na protokół FOMC
Następny artykułS&P 500 nie powtórzy wyniku z poprzednich lat. Teraz kluczowa będzie odpowiednia selekcja spółek
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.