Naga MarketsIndeks dolara amerykańskiego (DXY) umocnił się o nieco ponad 2,5% od lokalnego minimum 92,0 ustanowionego 3 września, zbliżając się do maksimum z 25 września 2020 r. na poziomie 94,742. Zdaniem ekonomistów MUFG Banku, w najbliższym czasie czeka nas dalsze umacnianie się dolara, choć istnieje ryzyko odwrócenia trendu. Podobnego zdania są eksperci z Rabobanku, którzy prognozują spadek pary EUR/USD do poziomu 1,15.

  • Fed zasygnalizował, że planuje zaostrzyć politykę szybciej niż wcześniej przewidywano
  • Trwająca jastrzębia zmiana polityki Fed w połączeniu z bardziej trwałym ryzykiem wzrostu inflacji utrzymuje presję na wzrost rentowności w USA i dolara
  • Amerykański rynek stopy procentowej nadal nie spodziewa się, że stopa funduszy Fed wzrośnie powyżej 1,00% do końca 2023 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Fundamenty wskazują na silniejszego dolara pod koniec roku – MUFG

Ostatnimi czasy Fed zasygnalizował, że planuje zaostrzyć politykę szybciej niż wcześniej przewidywano. W związku z tym eksperci spodziewają się, że bank centralny ogłosi plany ograniczenia QE na kolejnym posiedzeniu w listopadzie. Opóźnienie planów ograniczenia ilościowego wymagałoby dowodów na znacznie większą utratę tempa wzrostu w USA.Spodziewamy się dalszego wzrostu dolara w najbliższym czasie w stosunku do innych głównych walut, chociaż wybory kandydatów do Fedu przez prezydenta Bidena stwarzają ryzyko odwrócenia trendu. Doniesiono, że ogłoszenie może zostać ogłoszone w nadchodzących tygodniach – napisano w raporcie.

Trwająca jastrzębia zmiana polityki Fed w połączeniu z bardziej trwałym ryzykiem wzrostu inflacji utrzymuje presję na wzrost rentowności w USA i dolara.

Nawet po ostatnim jastrzębim przeszacowaniu rynku, amerykański rynek stopy procentowej nadal nie spodziewa się, że stopa funduszy Fed wzrośnie powyżej 1,00% do końca 2023 r. – dodano.

Kurs EUR/USD spadnie w kierunku poziomu 1,15 szybciej niż oczekiwano – Rabobank

Wrześniowe dane o zatrudnieniu w USA nie zmieniły znacząco oczekiwań co do zaostrzenia polityki Fed, chociaż waga długich pozycji na dolarze sugeruje, że w nadchodzących tygodniach może dojść do jego umocnienia. Ekonomiści z Rabobanku uważają, że czynniki, które doprowadziły do ​​ostatnich wzrostów w USD, zasadniczo się utrzymują i przesunęli swój 12-miesięczny cel EUR/USD do 1,15 w perspektywie trzech miesięcy.

Wydaje się, że spadek stopy bezrobocia w połączeniu z korektami w górę wzrostu wynagrodzeń w poprzednich dwóch miesiącach wzmocnił pogląd, że skumulowany postęp jest wystarczający, aby Fed mógł kontynuować swoje plany ograniczenia programu skupu obligacji w nadchodzących miesiącach – wskazano w raporcie.

Czynniki, które stanowiły podstawę siły dolara w ostatnich miesiącach, pozostają na swoim miejscu, więc eksperci z Rabobanku podtrzymują pogląd, że dolar pozostanie na czele do końca zimy na półkuli północnej.

invest

Przesunęliśmy nasz cel dla EUR/USD do poziomu 1,15 z 12-miesięcznego horyzontu do 3-miesięcznego i nie spodziewamy się, że dolar znacząco się cofnie, dopóki rynki wschodzące nie powrócą do łask – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here