Naga MarketsGospodarki Stanów Zjednoczonych i strefy euro odnotowują tempo wzrostu znacznie powyżej trendu, gdy oba regiony znajdują się w fazie ożywienia. Jednak tempo ekspansji w innych regionach spowalnia, na czele z Chinami. Jastrzębi Fed zdaniem ekspertów z Danske Banku powinien wspierać dalszą siłę dolara spychają kurs EUR/USD w rejon 1,10. Tymczasem ożywienie w Wielkiej Brytanii powinno być kontynuowane, co umożliwi spadek pary EUR/GBP do poziomu 0,83.

Kurs euro (EUR/USD) z celem na 1,10 za 12M – Danske Bank

Fed na ostatnim posiedzeniu rozpoczął dyskusję na temat terminu podwyżek stóp procentowych i ograniczania skupu aktywów. Tapering najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w IV kwartale. W ocenie strategów będzie to nadal przekierowywać uwagę rynku na dolara w związku z powstającą dywergencją monetarną w stosunku do UE.Z szerszych tematów rynkowych, sytuacja makro coraz bardziej wspiera dolara, wraz z zaostrzaniem się globalnych warunków płynnościowych, spadkiem wskaźników PMI i obaw wśród banków centralnych dot. rosnącej inflacji.

Nasz profil dla EUR/USD to spadek do 1,10 za 12 miesięcy (z 1,13 poprzednio) na korzyść siła USD – napisano w raporcie.

Ryzyko, że kurs EUR/USD przekroczy 1,20 obejmuje osłabienie globalnej presji inflacyjnej, zwrot ze strony Fed (np. w odpowiedzi na powolne ożywienie w USA) i/lub ponowny wzrost globalnego przemysłu, który może stanowić podstawę nowej nogi w górę dla globalnych aktywów reflacyjnych – dodano.

Kurs funta (GBP) – Bank Anglii rozpocznie zacieśnianie polityki pieniężnej

Analitycy spodziewają się, że ożywienie w Wielkiej Brytanii będzie kontynuowane. Ryzyko stagflacji wydaje się być wyższe na Wyspach niż w strefie euro, ponieważ Wielka Brytania również została dotknięta Brexitem. Przemysł ma mniejszy udział w gospodarce UK niż w strefie euro. Inflacja jest już wysoka i oczekuje się dalszego wzrostu ze względu na rosnące ceny energii. Wzrosły również oczekiwania inflacyjne.

Podobnie jak Fed, Bank Anglii (BoE) niedługo rozpocznie zacieśnianie polityki pieniężnej. Skup obligacji QE ma się zakończyć do końca roku, a inwestorzy zaczęli wyceniać bardziej agresywne podwyżki stóp przez Bank Anglii.

Kurs EUR/GBP był ostatnio bardziej zmienny, ale nadal waha się w okolicach 0,85. Pozostajemy byczo nastawieni względem funta, ponieważ pozytywne środowisko USD zazwyczaj również wspiera GBP. Nadal celujemy w EUR/GBP na poziomie 0,83 za 12 miesięcy – wskazano w raporcie.

Ryzyko dla naszej prognozy to uderzenie w globalny sentyment do ryzyka i/lub jeśli Bank Anglii utrzyma akomodacyjną politykę pieniężną dłużej niż oczekiwano. Stagflacja może być również bardziej wyraźna w Wielkiej Brytanii niż w strefie euro. Napięcia między UE a Wielką Brytanią pozostają także zagrożeniem – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here