Naga MarketsBank Anglii (BoE), zgodnie z oczekiwaniami, nie zmienił swojej polityki pieniężnej po posiedzeniu w minionym tygodniu. Według analityków z Wells Fargo, komunikat polityczny miał skromny ton jastrzębi. Obecnie prognozują początkowy wzrost głównej stopy procentowej w trzecim kwartale 2022 r. (w porównaniu z wcześniejszym początkiem 2023 r.). W ocenie ekspertów z MUFG Banku, kurs pary EUR/GBP spadnie na nowe tegoroczne minima w efekcie rozbieżności polityk monetarnych BoE i EBC.

  • Umiarkowane zaostrzenie polityki pieniężnej w okresie prognozy będzie prawdopodobnie konieczne, twierdzi BoE
  • Eksperci prognozują początkowy wzrost stóp w III kw.-2022 r., choć tylko o 15 punktów bazowych
  • Bank Anglii zbliża się do podnoszenia stóp, podczas gdy EBC zasygnalizował, że nie planuje podnosić stóp w horyzoncie swojej prognozy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Podwyżka stóp procentowych Banku Anglii już III kwartale 2022 r. – Wells Fargo

Bank Anglii (BoE) utrzymał politykę pieniężną w ostatnim komunikacie, ale w towarzyszącym oświadczeniu wysłał stonowany sygnał o przyszłym zaostrzeniu polityki monetarnej. W szczególności BoE oświadczył, że pewne umiarkowane zaostrzenie polityki pieniężnej w okresie prognozy będzie prawdopodobnie konieczne, jeśli gospodarka będzie ewoluować zgodnie z jego prognozami. BoE wskazał również, że próg wycofania zakupów w ramach luzowania ilościowego był niższy niż wcześniej.Biorąc pod uwagę komunikat w sprawie polityki pieniężnej, który był prawdopodobnie umiarkowanie jastrzębi w tonie, skromnie przesunęliśmy nasz oczekiwany czas na cykl podwyżek stóp procentowych Banku Anglii. Obecnie prognozujemy początkowy wzrost stóp w III kw.-2022 r. (w porównaniu z wcześniejszym początkiem 2023 r.), choć tylko o 15 punktów bazowych – napisano w raporcie.

Spodziewamy się, że w IV kwartale 2022 r. stopa procentowa pozostanie stabilna. Ponadto, poza naszym formalnym horyzontem prognoz, przewidujemy wielokrotne podwyżki stóp w 2023 r. i spodziewamy się dalszych skumulowanych podwyżek stóp o 50-75 punktów bazowych w 2023 roku – dodano.

Kurs EUR/GBP spadnie do nowych minimów, gdy BoE zbliża się do podwyżek stóp – MUFG

Głównym ryzykiem dla funta było ostatnie posiedzenie polityczne Banku Anglii. Pomogło to wzmocnić jego niedawny trend wzrostowy, gdy EUR/GBP przebił się poniżej wsparcia na poziomie 0,8500, podczas gdy GBP/USD utrzymuje się powyżej 1,39. Ekonomiści z MUFG Banku analizują wpływ aktualizacji polityki BoE na rynek.

Ogólne przesłanie Banku Anglii jest takie, że podwyżki stóp mogą rozpocząć się wcześniej, ale skala cyklu podwyżek powinna być jedynie skromna, a tempo stopniowe. Pomogło to osłabić wzrost funta, gdy BoE zbliżył się o krok do zaostrzenia polityki – wskazano w raporcie.

Dzięki zachęcającym zmianom obostrzeniowym w Wielkiej Brytanii, eksperci nabrali pewności co do swoich optymistycznych prognoz dla funta. Ostatnia aktualizacja polityki BoE nie zmieniła ich poglądu.

Podtrzymujemy pomysł na krótką transakcję EUR/GBP w oczekiwaniu, że para spadnie do świeżych minimów od początku roku. Bank Anglii zbliża się do podnoszenia stóp, podczas gdy EBC zdecydowanie zasygnalizował, że nie planuje podnosić stóp w horyzoncie swojej prognozy, ustanawiając wyższą przeszkodę dla przyszłych podwyżek stóp w swoich nowych wytycznych – podsumowano.

invest
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here