Naga MarketsJeden funt szterling i dolar amerykańskiNa ostatnim posiedzeniu Bank Anglii (BoE) pozostawił politykę monetarną bez zmian. Funt szterling (GBP) otrzymał lekki wiatr w plecy po ogłoszeniu decyzji. Ekonomiści z TD Securities szukają pewnej siły na brytyjskiej walucie, ale spodziewają się, że będzie ona bardziej wrażliwa na deprecjację w stosunku do euro. Z kolei analitycy z MUFG Banku prognozują spadek pary walutowej GBP/USD do poziomu 1,32.

Bank Anglii (BoE): Rośną oczekiwania względem zaostrzenia monetarnego– TDS

Brytyjska RPP pozostawiła politykę monetarną bez zmian, a jej program QE ma się zakończyć w grudniu. Rada zwróciła uwagę, że argumenty za zaostrzeniem polityki pieniężnej wzrosły od sierpnia i nie można wykluczyć podwyżki stóp przed zakończeniem łagodzenia ilościowego w grudniu.Oczekujemy teraz, że RPP podniesie stopy procentowe w sierpniu i listopadzie 2022 r. Ryzyko podwyżki BoE przed zakończeniem łagodzenia ilościowego jest godne uwagi i nie możemy go łatwo odrzucić. Uważamy, że to wystarczy, aby na razie pomóc sile funta, choć skala wzrostów pozostaje nieuchwytna – napisano w raporcie.

Tymczasem euro borykało się z trudnościami, odkąd Fed podkreślił swoje jastrzębie stanowisko.

Spodziewamy się, że kurs pary walutowej EUR/GBP będzie ponownie testować poziom 0,85 w nadchodzących tygodniach. Poniżej tej wartości 0,8450 będzie kluczowym wsparciem – dodano.

Kurs GBP/USD: Spowalniający wzrost i wyższa inflacja to negatywna mieszanka dla funta – MUFG

Według analityków MUFG Banku, para GBP/USD może przyspieszyć spadki, jeśli zostanie przełamany obszar wsparcia 1,3600. Ich cel z obecnych poziomów to 1,3200, ze stop-lossem na 1,3950.

Utrzymujemy ideę krótkiej transakcji na GBP/USD, która opiera się na naszym sceptycyzmie co do utrzymania obecnych poziomów. Warunki makroekonomiczne pogarszają się, a opublikowane ostatnio dane dotyczące zaufania konsumentów i sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii sugerują, że szybko spada siła nabywcza konsumentów – wskazano w raporcie.

Uniwersalne wsparcie kredytowe w wysokości 20 funtów tygodniowo zakończy się 13 października, podczas gdy 1,4 mln pracowników, którzy nadal przebywają na urlopie, ucierpi z powodu zakończenia programu urlopowego w przyszłym tygodniu.

invest

Chociaż popyt na siłę roboczą jest silny i pracownicy po urlopach powinni zostać wchłonięci, nieuchronnie nadciąga okres niepewności. Rząd ogłosił pewne złagodzenie kontroli wizowych, aby umożliwić zwiększenie zatrudnienia kierowców samochodów ciężarowych z Europy, ale efekt ten będzie prawdopodobnie wymagał czasu. Rosnące rachunki za energię i dalsze upadki firm dostawców energii również będą wpływać na nastroje – podkreślono.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pekao giełda | celon giełda | echo investment akcje opinie | wykres cen bitcoina | asseco akcje | gpw allegro | celon pharma akcje notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here