Naga Markets“Śladami Warrena Buffetta”, źródło: Doradca.tv

O Warrenie Buffecie powiedziano już wiele, ale wciąż wydaje się być to zbyt mało, by w pełni oddać jak kolorową postacią jest ten inwestor. „Śladami Warrena Buffetta” to pierwsza tak obszerna publikacja w języku polskim na temat założyciela Berkshire Hathaway i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. O nowej książce i jej bohaterze Adam Rak rozmawiał z Tomaszej Jaroszkiem, współautorem pozycji oraz popularnym polskim youtuberem giełdowym.


Śladami Warrena Buffetta trafia na rynek – rok zbierania materiałów

Przedsprzedaż książki „Śladami Warrena Buffetta” zakończyła się 16 października i chociaż autorzy nie mówią o oficjalnym nakładzie, to zdradzają, że cieszyła się sporą popularnością wśród pierwszych zamawiających.

Prawie rok zbierania materiałów i pisania za nami. Z małego projektu, zrodziła się duża idea, a jej finał to pierwsza książka polskich autorów poświęcona Warrenowi Buffettowi. „Śladami Warrena Buffetta” niedługo trafi na półki polskich inwestorów” – komentował na swoim blogu Tomasz Jaroszek, który razem z Przemysławem Gerschamennem jest jednym z autorów pozycji.

Historia „Śladami Warrena Buffetta” rozpoczęła się od wyjazdu obu autorów do Stanów Zjednoczonych, gdzie brali udział w corocznym spotkaniu popularnego inwestora z udziałowcami Berkshire Hathaway oraz zainteresowanymi stronami. Całość opisywali w specjalnej grupie Facebookowej, a akcja została doceniona przez kapitułę Invest Cuffs 2019, zdobywając tytuł wydarzenia roku.

Będzie bardzo łatwo porównać naszą publikację do zagranicznych książek o Buffetcie i jego inwestowaniu, więc tym bardziej jakość była dla nas najważniejsza. Dostępne na polskim rynku książki są przeróżne – od całkiem przyzwoitych do zlepku cytatów z Warrenem na okładce. Nie ma również ani jednej biografii Buffetta przetłumaczonej na język polski” – komentował Jaroszek w momencie startu przedsprzedaży.

Buffett nie byłby najwybitniejszym inwestorem na świecie, gdyby urodził się w Polsce?

O projekcie „Śladami Warrena Buffetta” redakcja Comparic.pl rozmawiała z Tomaszem Jaroszkiem jeszcze przed Invest Cuffs 2019. W trakcie tamtego wywiadu szczerze przyznał, że „wyrocznia z Omaha” rodząc się w Polsce nie byłaby w stanie osiągnąć tytułu jednego z najważniejszych inwestorów w historii:

Zdecydowanie wyjazd do Omaha był dla mnie najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku i pozwolił mi spojrzeć na rynek i samo inwestowanie z dużo szerszej perspektywy. Buffett nie byłby najwybitniejszym inwestorem na świecie, gdyby urodził się w Polsce. Ba, nie wiem czy dałby radę w jakimkolwiek europejskim kraju – otoczenie rynkowe ma ogromne znaczenie, co widać również doskonale na wykresach. Przespaliśmy hossę ostatniej dekady, a w ubiegłym roku mieliśmy więcej afer na rynku niż statystyczny inwestor jest w stanie wytrzymać. Myślę, że Buffett miałby na GPW naprawdę niezłe wyzwanie” – przyznawał Jaroszek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here