Naga MarketsJapońskie giełdy kryptowalut mogą wkrótce ustanowić ścisły limit dźwigni finansowej, którą będą oferować na potrzeby handlu w celu lepszej ochrony inwestorów. Stowarzyszenie składające się z 16 zatwierdzonych przez rząd giełd kryptowalutowych ma posiadać wspólny limit dźwigni finansowej jako część zasad regulacyjnych.


Zobacz również: Japonia określa limit dźwigni dla giełd kryptowalutowych

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe regulacje dla instrumentów lewarowanych

Jak poinformowały lokalne media, Japońskie Stowarzyszenie Wirtualnej Wymiany Walut (JVCEA) planuje nałożyć limity dźwigni na handel kryptowalutami, aby chronić inwestorów. Pomysł pojawił się w odpowiedzi na włamanie na giełdę Coincheck w styczniu. Ma to na  celu odbudowanie publicznego zaufania do rynku krypto. Od tego czasu JVCEA pracuje nad środkami samo-regulacyjnymi. Tokijska giełda poinformowała w środę, że proponowane zasady obejmą całkowity limit w zakresie, w jakim inwestorzy będą mogli wykorzystywać dźwignię w celu zwiększenia swoich zysków i strat, dodając:

„Organ regulujący japońskie giełdy kryptowalut planuje ustanowienie limitu dźwigni 1 do 4, dążąc do zmniejszenia ryzyka ogromnych strat w związku ze zmiennością tych aktywów. Nowe zasady zaczną obowiązywać po rocznym okresie karencji. Organizacja rozważa dopuszczenie wyjątków, jeśli giełdy spełnią określone warunki, tj. wdrożenie automatycznych mechanizmów ucinania strat . Wraz z dużą zmiennością i dostępnym lewarem na rynku kryptowalut niektórzy inwestorzy w Japonii ponieśli duże straty, co wywołało krytykę ze strony grup ochrony konsumentów.”

Giełdy same ustalały dźwignię

Do tej pory każda giełda kryptowalut w Japonii wyznaczała własny limity dźwigni finansowej. Japońskie giełdy kryptowalutowe obsługiwane przez Tech Bureau, oferują dźwignię 1 do 7,77. “Możesz wybrać dźwignię od 1x do 7,77x, zgodnie z twoim stylem handlowym”, oświadczyła giełda na swojej stronie internetowej.

Z kolei GMO Coin, spółka giełdowa japońskiego giganta internetowego GMO, oferuje 5-krotną i 10-krotną dźwignię dla BTC/JPY. Również Bitpoint oferuje sporą dźwignię wynoszącą 1:2, 1:5, 1:10 i 1:25 dla instrumentów tj. BTC/JPY, BTC/USD, BTC/EUR i BTC/HKD. Natomiast platforma Lightning firmy Bitflyer umożliwia zwiększenie dźwigni nawet do 1:15.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – co dalej z USDCHF?
Następny artykułKup obywatelstwo na rajskiej wyspie za 12 bitcoinów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here