Naga MarketsblockchainJak potwierdzono w komunikacie prasowym 1 marca, pięć dużych japońskich banków współpracowało nad uruchomieniem infrastruktury usług opartych o technologię blockchain.


Japonia podąża za duchem innowacji

Banki stawiające na nową technologię to:

  • Bank of Iwate;
  • Bank of Yokohama;
  • Aomori Bank;
  • Akita Bank;
  • Yamanashi Chuo.

Instytucje będą współpracować za sobą w ramach platformy zwanej “Fitting Hub”. Pierwsza usługa będzie dostępna na platformie już w kwietniu. Zgodnie z komunikatem prasowym, ma to być usługa dotycząca elektronicznego doręczania. Skupiając się na szeregu operacji finansowych mających na celu poprawę wydajności, banki również wykorzystają wiedzę ekspercką firmy IBM wdrażając kolejne innowacje. Gigant IT ma w tym zakresie spore pole do popisu, gdyż posiada szeroki pakiet usług o nazwie IBM Blockchain.

Dzięki usłudze elektronicznego dostarczania, możliwe będzie otrzymywanie i zarządzanie danymi zawartymi na formularzach w wielu instytucjach finansowych i firmach, a wszystko na jednym ekranie. W przypadku instytucji finansowych i podmiotów gospodarczych takie wspólne świadczenie usług może sprawić, że system będzie o wiele tańszy w porównaniu z obecnym, a także znacznie zmniejszą się koszta wysyłek – oznajmiono w komunikacie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

monety bitcoin na fladze japoniiNiewątpliwie Japonia to jedno z przodujących państw w zakresie technologii blockchain i wirtualnych walut. Pod koniec zeszłego roku Japoński odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego – FSA – zdecydował się na odważny krok przyznając status samoregulacyjny branży kryptowalutowej. 

Jednocześnie ten sam organ regulacyjny dąży do większej regulacji firm wykorzystujących kryptowaluty. Głównym celem FSA jest zlikwidowanie tzw. szarej strefy tworzonej przez niezarejestrowane firmy, które zbierają fundusze w kryptowalutach a nie walutach fiducjarnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here