Naga Markets

monety bitcoin na fladze japoniiJaponia zdecydowała się nagrodzić swoje lokalne władze, które zwyciężyły w konkursie dot. cyfryzacji tokenami niewymienialnymi. Zostały one przyznane za wysiłek włożony w wykorzystanie nowych technologii do pokonywania wielu wyzwań. NFT wyemitowano przy użyciu platformy Hazama Base. Ceremonię wręczenia tych wyróżnień wsparły zaś 4 firmy technologiczne. 

  • Rząd Japonii przyznał lokalnym władzom, które zwyciężyły w konkursie dot. cyfryzacji dodatkowe nagrody w postaci tokenów niewymienialnych
  • NFT zostały wyemitowane za pośrednictwem platformy Hazama Base
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Japonia nagrodziła lokalne władze tokenami niewymienialnymi

Państwo wyspiarskie położone na zachodnim Pacyfiku postanowiło przyznać zwycięzcom swojego krajowego konkursu dotyczącego cyfryzacji dodatkowe gratyfikacje w postaci NFT. W ten sposób japoński rząd nagrodził samorządy, które wyróżniły się w tej rywalizacji. Według raportu opublikowanego przez lokalne media tamtejsze władze wykorzystały tokeny niewymienialne, będące cyfrowym certyfikatem, jako nagrody uzupełniające podczas uroczystej ceremonii. W wydarzeniu tym wzięły udział 4 firmy technologiczne: IndieSquare, bitFlyer Holdings, TREE Digital Studio i Tomonari Kougei.

Do wydania tokenów niewymienialnych użyto platformy Hazama Base. Już wcześniej była ona wykorzystywana do dystrybucji NFT podczas wydarzenia organizowanego przez Biuro Młodzieży Partii Liberalno-Demokratycznej.

Wręczenie nagród w ramach Summer Digi Denkoshien 2022 miało na celu uhonorowanie inicjatyw lokalnych władz, które wykorzystały technologię cyfrową do rozwiązywania lokalnych problemów. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Chęć utrzymania zysków z kryptowalut w kraju

W sierpniu br. japońska Agencja Usług Finansowych zaproponowała złagodzenie podatku od osób prawnych odprowadzanego od zysku z wirtualnych walut, a także niższe opłaty dla indywidualnych inwestorów giełdowych w celu wzmocnienia własnej gospodarki. 

Nowa japońska administracja kierowana przez Fumio Kishidę z Partii Liberalno-Demokratycznej chce wdrożyć plan zwany „Nowym Kapitalizmem”. Obiecał on m.in. wspierać rozwój firm kryptograficznych (w szczególności tych pracujących nad Web3) oraz sektora cyfrowego.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAtal: Marża brutto w II półroczu będzie zgodna ze średniookresowym celem
Następny artykułCoinbase zyska dzięki Ethereum Merge? Akcje 6% wyżej przed otwarciem
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here