Naga MarketsJapońska gwiazda piłki nożnej Keisuke Honda uruchamia własną kryptowalutę, która ma “zwiększyć zaangażowanie fanów”.

  • Znany japoński piłkarz będzie miał swoją kryptowalutę.
  • Ma ona “zwiększyć zaangażowanie jego fanów”.
  • Umożliwi dostęp do sportowca i wartościowych treści.

Japoński piłkarz z kryptowalutą

Keisuke Honda, japoński piłkarz, z obecnie kapitan brazylijskiej profesjonalnej drużyny Botafogo, uruchomił swoją własną kryptowalutę, która posłuży mu do budowania nowych kontaktów ze swoimi fanami, poinformował Cointelegraph Japan 22 października.

Projekt został nazwany „KSK Honda Coin” i został uruchomiony w czwartek za pośrednictwem Rally.io, platformy opartej na technologii blockchain służącej do tworzenia aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo i gier. Nowy coin ma umożliwić fanom interakcję z Hondą.

Posiadacze KSK Honda będą bowiem mogli uzyskać ekskluzywne treści od Hondy, a także wchodzić w interakcje ze sportowcem za pośrednictwem prywatnych kanałów na Discordzie.

Znany na całym świecie piłkarz powiedział, że projekt w efekcie pozwoli mu łączyć się z fanami w bardziej otwarty sposób, zapewniając 100 proc. przejrzystości w zakresie wiedzy, kto posiada coiny w jego społeczności fanów.

Sportowcy chcą kryptowalut i blockchaina

Globalna społeczność piłkarska zagłębia się w branżę kryptowalut i blockchaina w poszukiwaniu nowych sposobów łączenia gwiazd z fanami.

Przykładowo 15 października jeden z najlepszych klubów piłkarskich rosyjskiej Premier League – Zenit St. Petersburg – zarejestrował się na platformie gier Sorare opartej na łańcuchu bloków, aby wydawać kolekcjonerskie i zbywalne karty cyfrowe.

Z kolei we wrześniu 2020 roku włoski profesjonalny klub sportowy Lazio podpisał wieloletnią umowę z platformą do handlu kryptowalutami StormGain, umożliwiającą nowe opcje zaangażowania fanów za pośrednictwem kryptowalut.

Na rynku sportowym coraz większą rolę odgrywa zarówno technologi blockchain jak i tokeny oraz cyfrowe waluty dla fanów. Z pewnością wcześniej czy później doczekamy się tego typu rozwiązań także w naszym kraju.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here