Naga Markets


japońskie coś na wodzieReuters poinformował 17 kwietnia, że ​​japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wprowadzi nowe zasady dotyczące zimnych portfeli służących do przechowywania kryptowalut na giełdach kryptograficznych.

Powołując się na swoje źródło zaznajomione z tą sprawą, Reuters donosi, że krajowy regulator finansowy będzie wymagał od giełd kryptowalut, aby wzmocniły one swój wewnętrzny nadzór nad zimnymi portfelami – narzędziami do przechowywania cyfrowych walut, które nie są podłączone do Internetu.

Wzmocnić fintech!

Wdrażając nowe rozporządzenie, FSA rzekomo rozwiązuje problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pod kątem przechowywania walut cyfrowych. Władza zamierza ponoć wzmocnić rynek fintech w celu stymulowania wzrostu gospodarczego.

Chociaż zimne portfele nie są podłączone do Internetu, a tym samym zapewniają lepsze bezpieczeństwo zasobów cyfrowych, FSA sugeruje, że może istnieć ryzyko kradzieży wewnętrznej. Według źródła wiele giełd nie ma własnej polityki, zgodnie z którą osoba odpowiedzialna za przechowywanie cold walletów byłaby regularnie wymieniana.

W tym miesiącu FSA zastanawia się też nad tym, jak klasyfikować kryptowaluty. Teraz usłyszało głos w tej sprawie od profesora Iwashita Goto z Uniwersytetu w Kioto, który podczas sesji plenarnej na 41. Zgromadzeniu Ogólnym Rady Finansowej i 29. Spotkaniu Pionu Finansowego stwierdził, że bitcoin stał się czymś więcej niż środkiem transakcyjnym. Wszystko ze względu na jego cechy, które doprowadziły do ​​tego, że pojawił się na całym świecie i zyskał w ten sposób na popularności.

Rynek giełd kryptowalut

W marcu FSA zatwierdziło drugą giełdę kryptowalut, aby mogła ona rozpocząć działalność na podstawie nowych przepisów. Instytucja zaczęła od pewnego czasu wydawać licencje nowym giełdom kryptowalut, które chcą obsługiwać rynek japoński. Pomysł z wydawaniem licencji był po części reakcją na wydarzenia z ostatnich dwóch lat. Zwłaszcza tyczy się to afery związanej z okradzeniem lokalnej giełdy Coincheck, która utraciła środki na pół miliarda dolarów. Wszystko miało miejsce po napadzie hakerskim w styczniu 2018 roku. W rezultacie władze Japonii kontrolowały krajowe giełdy. Okazało się, że rynek cyfrowych walut wymaga restrykcyjnych przepisów oraz regulacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here