Naga MarketsJapońska firma świadcząca usługi finansowe Monex Group, która ma szeroki portfel pośrednictwa na całym świecie, rozważa dokonanie dużego przejęcia na rynku kryptowalut. Chodzi o zakup dość niechlubnej w ostatnim czasie giełdy Coincheck. Póki co, firma nie potwierdza jednak jeszcze oficjalnie tych doniesień.


Portfel aktywów Grupy Monex koncentruje się na dostarczaniu usług głównie klientom detalicznym. Japońska filia firmy Monex Inc wraz z US TradeStation i bazami MONEX BOOM Securities z siedzibą w Hongkongu mają ugruntowaną pozycję na odpowiednich rynkach.

Jak wskazał nie kto inny jak sam dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, cena akcji japońskiej firmy z branży usług finansowych wzrosła po pojawieniu się informacji dot. przejęcia Coincheck:

Ekspansja kryptowalut

Na początku tego roku Monex utworzył własną jednostkę, która koncentruje się na kryptowalutach, aby zbadać możliwości w tym sektorze. Od stycznia jednak handel kryptowalutami znacznie się zmniejszył, a globalne próby regulacyjne przyćmiły przyszłość kryptowalut.

Firma przedstawiła oficjalne oświadczenie, że Monex rozważa stworzenie bezpiecznej i odpowiedzialnej społecznie firmy kryptowalutowej. Etap projektu nie został jednak potwierdzony. Najwyraźniej Monex nadal rozważa różne sposoby wejścia do przestrzeni kryptowaluty.

Ekspansja poprzez nabycie uznanego gracza nie jest wykluczona, jednak Monex ma już ogromne doświadczenie w oferowaniu produktów handlowych klientom detalicznym. Potencjalna transakcja może zależeć od wysiłków Coinchecka związanych z odzyskiwaniem reputacji, po tym jak z giełdy skradziono ponad 500 mln USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Japońska ewolucja regulacyjna

Restrykcje prawne dotyczące japońskich giełd kryptowalutowych w ostatnich miesiącach spotęgowały kwestie bezpieczeństwa w Coincheck. Japońscy regulatorzy są coraz bardziej czujni wobec tego sektora, a ramy prawne dotyczące kryptowalut wykraczają poza podstawowe zasady AML, które zostały początkowo ustanowione.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTechniczne inspiracje giełdowe – 3 spółki na kwiecień 2018
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 3.04.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here