Naga Marketssymbol btc na smartfonieJapońska spółka e-commerce Rakuten ogłosiła dużą aktualizację dla swojej aplikacji do płatności mobilnych Rakuten Pay. Według oświadczenia opublikowanego przez firmę, nowa platforma ma być dostępna od 18 marca. Jej struktura wskazuje na fakt, że będzie wspierać płatności Bitcoinem oraz innymi kryptowalutami jako dodatek do klasycznych fiatów. To kolejny duży podmiot, który umożliwi rozliczanie płatności za pomocą cyfrowych walut.

Rakuten w bliskiej relacji z kryptowalutami

Według materiałów dla inwestorów za czwarty kwartał i cały rok 2018, nowa wersja aplikacji będzie zawierała “wszystkie rozwiązania płatnicze wbudowane w jedną platformę”. Rakuten (nazywany „japońskim Amazonem”) przedstawił również zmiany w swojej korporacyjnej strukturze. W jej składzie znajduje się również giełda kryptowalutowa stworzona przez „Everybody’s Bitcoin”, podmiot zależny Rakuten Payment.

Publikacja raportów firm wskazuje, że zaktualizowana aplikacja będzie obsługiwać między innymi płatności za pomocą kodów QR. Choć nie powiedziano wprost o wsparciu dla kryptowalut, to słowa o „wszystkich rozwiązaniach płatniczych” sugerują wsparcie dla kryptowalut w ramach spółki zależnej – Rakuten Payment. W 2018 roku japoński gigant zanotował zysk netto na poziomie 142 mld JPY. Jest to wynik o 28,4% wyższe niż rok wcześniej.

Rakuten nabył japońską giełdę kryptowalutową „Everybody’s Bitcoin” w sierpniu 2018 roku za 2,4 mln USD. Spółka opublikowała wtedy oświadczenie, w którym napisano, że „rozważa wejście do branży kryptowalutowej”. Kierownictwo firmy jest zdania, że „rola płatności opartych na kryptowalutach w handlu elektronicznym, sprzedaży detalicznej oraz płatnościach P2P wzrośnie w przyszłości”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rewolucja trwa

Japonia jest bardzo liberalna w stosunku do kryptowalut. W zeszłym roku FSA – odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego – pozwolił tamtejszej branży na wprowadzenie zasad samoregulacji, dzięki czemu Japońskie Stowarzyszenie Giełd Kryptowalutowych (JVCEA) otrzymało prawo nadzorowania i karania giełd działających w kraju.

Wśród innych dużych podmiotów wprowadzających płatności kryptowalutowe do swoich platform mobilnych jest hiszpański Banco Santander, który umożliwił błyskawiczne przelewy między klientami banku za pomocą sieci RippleNet. “Wierzymy, że usługi finansowe przenoszą się w świat otwartych platform, gdzie firmy współpracują w celu zapewnienia doskonałej obsługi klienta i to jest sedno tego, co robimy z OnePay FX” – oświadczył Ed Metzger – szef innowacji w banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here