Naga MarketsSBI Holdings – japoński gigant świadczący usługi finansowe – rozszerzy swoje portfolio kryptowalutowe poprzez zakup 12% udziałów w Clear Markets, tak wynika z opublikowanego 31 lipca przez spółkę raportu finansowego. W przyszłości bank ma zakupić do 20% udziałów w tej firmie. Jest to część starań o stworzenie kryptowalutowej platformy dla instrumentów pochodnych.

SBI celuje w klientów instytucjonalnych

Clear Markets jest amerykańską spółką rozwijającą elektroniczne platformy tradingowe. Oferuje i obsługuje ona rozwiązania powiązane z instrumentami pochodnymi w USA, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Nowa inwestycja SBI pozwoli na stworzenie platformy kryptowalutowej skierowanej do klientów instytucjonalnych. Umożliwi ona dużym instytucjom finansowym łatwiejsze inwestowanie w instrumenty pochodne powiązane z rynkiem krypto.

Clear Markets dostarczy technologię do oferowania usług transakcji swap na kryptowalutach, które są „niezbędne do obsługi kryptowalut oraz instrumentów finansowych je wykorzystujących”. Z raportu wynika, że SBI Group zauważył, że zwiększenie wykorzystania kryptowalut oraz ich pochodnych wpłynie pozytywnie na poziom płynności. Nie wiadomo, za jaką kwotę dokonano zakupu, Nikkei Asian Review mówi o sumie rzędu 9 mln USD.

Japoński bank jest mocno zainteresowany kryptowalutami

To nie pierwszy tego rodzaju projekt, w który inwestuje bank SBI. W ciągu ostatniego roku holding zakupił udziały w ponad dwudziestu stratupach powiązanych z kryptowalutami. 17 lipca uruchomił publiczną wersję giełdy kryptowalutowej. Jest to pierwsza giełda otwarta w Japonii przez renomowany bank komercyjny.

Clear Markets planuje uruchomienie usługi tradingu na swap. Zamierza dostać licencję na taką działalność od amerykańskiego urzędu CFTC, a następnie jej odpowiednik w Wielkiej Brytanii oraz 32 krajach europejskich. Ma to dać szansę klientom instytucyjnym na łatwiejszy trading na kryptowalutach.

Głównym rynkiem działania spółki ma być jednak Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni jest jednym ze światowych liderów, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut. Według prezesa Clear Markets Marka Brickella, nawet 50% gotówkowego obrotu na kryptowalutach ma miejsce właśnie tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here