Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiJapońska giełda kryptowalut Bitpoint poinformowała, że padła ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego skradziono kryptowaluty warte 3,5 miliarda jenów (ok. 32 mln USD), z czego 2,5 miliarda (~ 23 miliony dolarów) należało do klientów, a 1 miliard (~ 9,2 miliona dolarów) był własnością giełdy.


Kolejna japońska giełda padła ofiarą hakerów

Platforma zawiesiła już wszystkie usługi i nie wiadomo kiedy zostaną one wznowione. Akcje spółki dominującej (Remixpoint Inc.) osunęły się w wyniku tej kradzieży o niemal 19%.

Póki co, nie ujawniono zbyt wielu szczegółów dot. włamania. Wiadomo jedynie, że hakerzy skradli środki znajdujące się na hot walletach giełdy, na których przechowywanych było pięć kryptowalut takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple oraz Litecoin. Giełda zapewnia jednak, że środki przechowywane na cold walletach nie zostały naruszone i są bezpieczne.

To nie pierwszy taki przypadek w historii

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy przypadek w historii, kiedy hakerzy okradli giełdę kryptowalut. Jedną z najgłośniejszych tego typu spraw była kradzież 534 mln USD w tokenach NEM z japońskiego giełdy Coincheck.

Częstotliwość tych ataków powinna stanowić swego rodzaju przestrogę dla wszystkich inwestorów. Nie bez powodu mówi się bowiem o zachowaniu należytego bezpieczeństwa i nie przetrzymywaniu środków na giełdach.

Idealnym przykładem może być tu także niedawny upadek polskiej giełdy kryptowalut BitMarket, która z dnia na dzień poinformowała, iż w związku z utratą płynności kończy działalność.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWzrost produkcji przemysłowej w strefie euro. Kurs euro do dolara testuje konfluencję oporu
Następny artykułZnaczące cięcie produkcji ropy naftowej w rejonie Zatoki Meksykańskiej – Raport surowcowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here