Naga Marketscc gra konsola ps xboxJapońska firma e-sportowa zapłaci swoim zawodnikom wynagrodzenia w XRP. Czy okaże się to znaczącym krokiem w kierunku adopcji kryptowalut w tym kraju? A może to tylko chwyt reklamowy i PR-owy?

  • Zawodnicy SBI esports będą zarabiać w XRP.
  • O co chodzi w całej inicjatywie? Czy to tylko chwyt PR-owy?
  • Wiadomo, że to efekt umowy sponsorskiej z firmą venture capital, VC Trade.

Wynagrodzenie w XRP

SBI esports, spółka zależna japońskiego konglomeratu usług finansowych SBI Group, ogłosiła właśnie, że ​​jej e-sportowi zawodnicy będą otrzymywać pensje w tokenie Ripple, XRP. Wszystko w ramach umowy sponsorskiej z firmą venture capital, VC Trade.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, pensje graczy będą wypłacane w tokenach, ponieważ ci i tak ponoć używają walut cyfrowych.

SBI esports, które jest wieloletnim partnerem Ripple, powiedziało mediom, że ta umowa sponsorska jest sposobem na “dywersyfikację portfolio w branży blockchaina”. Celami są: „stworzenie i pielęgnowanie zdrowego rynku opartego na zorientowaniu na klienta, poprawa cen i zwiększenie płynności”.

Obecnie XRP to nadal jeden z czołowych aktywów cyfrowych – po bitcoinie, ETH i stablecoinie Tetherze. Kapitalizacja rynkowa tokenu znajduje się na wysokości dokładnie 10 827 898 158 USD – zgodnie z danymi portalu CoinMarketCap. Dziś za 1 XRP płaci się na rynku 0,24 USD, czyli 1,3 proc. więcej niż dobę wcześniej.

Wesprzeć twórców gier

W 2019 roku ekosystem deweloperski Ripple, Project Xpring i platforma blockchainowa skupiająca się na grach, Forte, wspólnie utworzyły fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby wspierać twórców gier.

Mac Ocampo, szef działu rozwoju w studiu rozrywki blockchain Virtually Human Studio, wcześniej ubolewał na łamach Cointelegraph, że „nie wszyscy gracze są handlarzami kryptowalut i nie wszyscy handlowcy kryptowalut są graczami”. Dodawał jednak, że jest zdania, że jest to duże wyzwanie, przed którym stoi branża gier i zarazem rynek cyfrowych walut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here