Naga MarketsJapońska Agencja Usług Finansowych (Financial Services Agency – FSA), odpowiednik naszego polskiego KNF, ma przez kryptowaluty pełne ręce roboty. Instytucja zmuszona jest zatrudniać nowych urzędników. Wszystko przez fakt wpływu ogromnej liczby nowych aplikacji ze strony giełd walutowych, które chcą wejść na tamtejszym rynku.


O powyższym dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu podczas spotkania grupy roboczej FSA ds. kryptowalut. Poinformował o tym wicekomisarz agencji, Kiyotaka Sasaki. Urzędnik zauważył realny problem występujący w instytucji. Przyznał, że jej pracownicy nie radzą już  sobie z masowym napływem nowych aplikacji ze strony podmiotów, które chcą wejść na japoński rynek.

Napływ gigantów

Według agencji Reuters Japan na rozpatrzenie wniosków dot. wejścia na rynek oczekuje  ok. 160 wniosków. Wśród nich znajdują się dokumenty takich gigantów jak choćby: Yahoo, Rakuten, LINE czy Coinbase.

Japońska Agencja Usług Finansowych zatrudnia obecnie 30 pracowników odpowiedzialnych za wydawanie tego typu pozwoleń. Sasaki twierdzi, że ma w planach zaangażowanie  dodatkowych 12 osób.

Nowe regulacje

Od czasu styczniowego włamania na japońską giełdę Coincheck, władze Japonii postanowiły zaostrzyć przepisy dotyczące funkcjonowania giełd kryptowalutowych. Następstwem samego wydarzenia były wzmożone kontrole podmiotów na tym rynku.

W Japonii działa dzisiaj 16 licencjonowanych giełd. Kolejne 16 funkcjonowało dotychczas na podstawie tymczasowych pozwoleń od FSA, podczas gdy agencja rozpatrywała złożone przez nich wnioski. W czerwcu FSA odrzuciło jeden z wniosków, kolejnych 12 firm wycofało swoje aplikacje. Pozostałe 3 nadal oczekuje na decyzję instytucji.

Boom na krypto

Jeśli wierzyć statystykom FSA z kwietnia w Japonii społeczność kryptowalut wynosi ponad 3,5 mln osób aktywnie obracającymi kryptowalutami. Wolumen na giełdach – uwzględniając tylko bitcoina – wynosi 97 miliardów dolarów. Poza najstarszą walutą opartą na blockchainie, popularnymi „monetami” są też: ethereum (ETH), ripple (XRP), bitcoin cash (BCH) oraz litecoin (LTC).

Od 1 kwietnia tego roku bitcoin jest uznawany w Japonii za środek płatniczy. Fakt ten jest uznawany za bezpośredni impuls ostatniej bańki oraz rozwoju rynku w Kraju Kwitnącej Wiśni.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here