Naga Marketsflaga japoniiJapońska Agencja Usług Finansowych (FSA) otrzymała aż 190 wniosków o wydanie licencji na prowadzenie giełdy kryptowalut. Informację mediom podał anonimowy pracownik FSA.


FSA współpracuje też ze Stowarzyszeniem Wirtualnej Wymiany Walut (JVCEA). Wszystko w celu nadzorowania branży i stworzenia polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zapewnienia jasnych wytycznych dla giełd kryptowalut.

Jak informowały media, tego typu licencję dot. działalności na rynku cyfrowych aktywów przyznano już giełdzie kryptowalut Coincheck.

Ochrona klienta ponad wszystko!

Działania japońskich regulatorów skupiają się głównie na ustanawianiu wyższych standardów w zakresie ochrony klientów, ale także przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. W sierpniu komisarz japońskiego FSA powiedział jednak, że jego agencja “nie zamierza nadmiernie ograniczać [przemysłu kryptowalut]”. Chodzi zapewne o znalezienie złotego środka, by chronić inwestorów, ale też nie niszczyć innowacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak regulować?

Ponieważ branża kryptowalut i blockchaina prężnie rozwija się w Japonii, FSA w lipcu dokonało wewnętrznego przeglądu swoich prac i kompetencji. Agencja chce jak najlepiej radzić sobie z nowymi rynkami, które opierają się na najnowszych technologiach fintech.

W ramach wprowadzanych zmian Biuro ds. Rozwoju i Zarządzania Strategią zastąpiło Biuro Inspekcji w zakresie tworzenia strategii polityki finansowej. Ma także zajmować się kwestiami dotyczącymi rynku walut cyfrowych, fintech i prania pieniędzy.

Także Biuro ds. Polityki i Rynków uzyskało nowe kompetencje. Zajęło się działaniami dotyczącymi opracowania ram prawnych, które będą ukierunkowane na szybki rozwój sektora fintech. Wcześniej pracami tymi kierowało Biuro Planowania i Koordynacji.

Prace w praktyce idą dość prężnie. W zeszłym miesiącu grupa analityczna FSA ds. branży giełd wirtualnych walut zorganizowała swoje dziesiąte spotkanie w celu omówienia specyfiki rynku. Emitowane tokeny są dzielone na trzy kategorie: wirtualne waluty bez emitenta, waluty wirtualne z emitentem i tokeny dla emitentów, które są również jednocześnie zobowiązaniem do podziału ewentualnych przychodów (przypominają tym akcje giełdowe).

Zgodnie z raportem tokeny podlegają regulacjom Ustawy o instrumentach finansowych i giełdzie. Dalsze rozstrzygnięcia prawne zostaną podjęte na przestrzeni 2019 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here