Naga MarketsPremier Japonii Fumio Kishida ujawnił rekordowy pakiet stymulacyjny o wartości około 56 bilionów jenów (490 miliardów dolarów). Rząd skompiluje dodatkowy budżet do końca tego roku, aby sfinansować program stymulacyjny i szybko dostarczyć niezbędną pomoc społeczeństwu, powiedział Kishida na spotkaniu z rządem i kierownictwem partii rządzącej w piątek. Para walutowa USD/JPY pozostaje w fazie konsolidacji przy 1,114 po ogłoszeniu. Ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że Japończycy ograniczą deprecjację jena dzięki atrakcyjnym realnym rentownościom. Tymczasem stratedzy z Barclays utrzymują niedźwiedzie nastawienie do japońskiego jena w przyszłym roku z trzech powodów.

Atrakcyjne realne stopy kapitalizacji w Japonii ograniczą deprecjację jena – MUFG

Reakcja rynków akcji, obligacji i walutowych była stosunkowo cicha nie tylko dzisiaj, ale w tym tygodniu, ponieważ rynki otrzymały szczegóły wskazujące, że japoński rząd idzie znowu z dużym wsparciem bodźców.Japońskie gospodarstwa domowe mają duże pule oszczędności, częściowo z powodu wątpliwości co do ogólnego zadłużenia Japonii, a dzisiejszy pakiet wydatków tylko wzmocni te wątpliwości i zachęci do dalszej ostrożności, jeśli chodzi o wydatki – napisano w raporcie.

Realne rentowności w Japonii są stosunkowo atrakcyjne. Zdaniem strategów przy słabszych poziomach jena może to stać się czynnikiem ograniczającym jego dodatkową deprecjację.

Trzy powody, by spodziewać się większej presji spadkowej na japońskiego jena – Barclays

Ekonomiści z Barclays utrzymują niedźwiedzie nastawienie na japońskiego jena w przyszłym roku z trzech powodów.

  • Rozbieżność krajowej i zagranicznej polityki pieniężnej

Bank Japonii (BoJ) opóźnia normalizację polityki pieniężnej w warunkach stosunkowo ograniczonej inflacji krajowej, pomimo globalnego trendu cyklu podwyżek, co skutkuje rosnącymi różnicami w rentownościach.

  • Zmniejszone zapotrzebowanie na bezpieczną przystań

Bezpieczna przystań jen powinna pozostać mało atrakcyjna tak długo, jak długo utrzymuje się pozytywne globalne tło apetytu do ryzyka.

  • Negatywny stosunek popytu i podaży

Ujemny stosunek popytu i podaży jena nadal obciąża walutę w związku z trwającym odpływem kapitału za pośrednictwem portfela zewnętrznego i inwestycji bezpośrednich oraz negatywnym wpływem podwyższonych cen ropy na warunki handlowe.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej nbp | pgnig akcje wykres | jsw analiza | eurocash kurs | kurs pekao | kernel giełda | ccc gpw |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here