Naga MarketsJapoński jen (JPY) jest najsłabszą walutą w obszarze G10 w tym tygodniu. Według ekonomistów z MUFG Banku, słabość JPY będzie się utrzymywać. W ich ocenie gołębie nastawienie monetarne Banku Japonii (BoJ) przez dłuższy okres w połączeniu z oczekiwaniami na przedłużone wsparcie fiskalne i ogólny silny apetyt na ryzyko powinny utrzymać słabość jena. Para USD/JPY silnie wzrasta czwartą sesję z rzędu przebijając w piątek poziom oporu 110,00.

Kurs JPY: słabość jena japońskiego będzie się utrzymywać – MUFG

Negatywne wiadomości z Japonii obniżają oczekiwania inflacyjne, co w konsekwencji może wspierać jena wraz ze wzrostem awersji do ryzyka. Jednak nastawienie monetarne BoJ przez dłuższy okres w połączeniu z oczekiwaniami na przedłużone wsparcie fiskalne i ogólny silny apetyt na ryzyko powinny utrzymać słabość jena.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japonia może zmierzyć się z kolejną recesją techniczną, a rząd ma ogłosić przedłużenie obecnego stanu kryzysowego do 20 czerwca – zaledwie 5 tygodni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich. Według doniesień lokalnych gazet prawdopodobnie oznacza to, że BoJ zareaguje, przedłużając program pomocy poza bieżący wrześniowy termin.

Globalny temat refleksji, który jest obecny w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie wykluczy Japonię, która prawdopodobnie pozostanie w tyle, ponieważ podejmie dodatkową ostrożność, aby zapewnić sprawny przebieg igrzysk olimpijskich – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę naszą opinię o szerszej słabości dolara, możliwości deprecjacji jena są znacznie większe w porównaniu z innymi walutami. Podczas gdy transgraniczne przepływy portfelowe nie wykazują jeszcze wyraźnych odpływów od początku roku podatkowego, rynek spekulacyjny jest przygotowany na ponowne pojawienie się słabości jena – dodano.

Tym samym eksperci spodziewają się wzrostu odpływów transgranicznych z Japonii. Sprzedaż netto zagranicznych obligacji miała miejsce w ciągu trzech z ostatnich czterech tygodni, a łączne zakupy w tym roku obrotowym wyniosły 1,4 biliona jenów.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowania forum | spółki gpw | zlotowki | lotos giełda | kurs s&p 500 | dax30 wykres | mercator medical akcję |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here