Naga Marketsjaponia jpy
źródło: fotolia.com

IG Group opublikowało w tym tygodniu raport podsumowujący wyniki na rynkach opcji binarnych w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy, uwzględniając wszystkie z ostatnich zmian sprawnych. Raport wiele uwagi poświęca między innymi Japonii, na terenie której broker skupia swoje działania. W dokumencie czytamy:

„Reżim regulacyjny dotyczący japońskiego rynku opcji binarnych wszedł  życie w grudniu zeszłego roku. Cały czas jest jednak zbyt wcześnie, aby precyzyjnie analizować dokładny wpływ tychże zmian. W ogólnym ujęciu wydaje się, że posiadają negatywny wydźwięk na pozycję grupy IG wewnątrz rynku.”

Firma podkreśla, że konieczność zbierania o wiele większej ilości informacji o swoich klientach (oraz ich przechowywania) w znacznym stopniu utrudni pozyskiwanie nowych klientów i przyciąganie mniejszą ilość potencjalnych zainteresowanych do branży opcji binarnych. W raporcie znajdujemy jednak informację, że „przejrzystość nowych regulacji, może ostatecznie przynieść pewne, trwałe, korzyści dla grupy”.

O ile nowe przepisy z całą pewnością tworzą mniej przychylne środowisko dla nowych klientów to aktualne dane pokazują, że nie miało to większego wpływu na poziomy rentowności tradingu opcjami binarnymi w Japonii. Według raportów opublikowanych przez japońskich brokerów oferujących dostęp do OB i FX grudniowe wyniki niewiele różniły się od tych osiąganych miesiąc wcześniej, w listopadzie.

W przypadku IG zauważalna była natomiast jedna z największych w historii miesięcznych zmian jeżeli chodzi o procent kont niegenerujących zysków. Jeszcze w listopadzie wskaźnik ten plasował się na poziomie poniżej 70%. Obecnie wzrósł o prawie 5 punktów procentowych do poziomu 70,8%! Jednocześnie wskaźnik średnich wypłat spadł do 94,5% z 99,1% notowanych jeszcze kilkadziesiąt dni temu. Z drugiej strony CyberAgent FX mógł cieszyć się rosnącą zyskownością swoich klientów. Na przestrzeni grudnia 2013 roku liczba kont przynoszących straty osiągnęła poziom zaledwie 54,58% w porównaniu do 74,21% z listopada.

Jeżeli chodzi o innych brokerów, to rekordowe wyniki osiąga również GMO Click. W przypadku opcji typu range traderzy notowali tak dobre wyniki i wysokie średnie wypłat, że broker wręcz tracił na tych operacjach (wskaźnik powyżej 100%).

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here