Naga Markets

Jen japoński (JPY) odrabia w piątek część z poniesionych w ostatnich tygodniach strat, gdy inwestorzy wyceniają ostatnie komentarze gubernatora Banku Japonii Haruhiko Kurody na temat trwającej deprecjacji waluty. Dzisiejszemu umocnieniu JPY sprzyja również globalna wyprzedaż dolara amerykańskiego. Kurs USD/JPY spada z 24-letnich szczytów osiągając pod koniec tygodnia poziom 141,50.

  • Kuroda odbył pilne spotkanie z premierem Fumio Kishidą na znak rosnącego ryzyka walutowego w kraju Kwitnącej Wiśni
  • Ostra rozbieżność polityki japońskiej w zakresie stóp procentowych z Rezerwą Federalną wywarła w tym roku presję na jena
  • Stany Zjednoczone do tej pory jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​niechętnie wspierałyby jakiekolwiek potencjalne wejście Japonii na rynek walutowy
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ostatnie ruchy spadkowe jena były nadmierne i wszystkie opcje są na stole

Para USD/JPY spada w piątek o 1,3% do poziomu około 141,50, po czterech kolejnych sesjach wzrostowych. W międzyczasie Kuroda odbył pilne spotkanie z premierem Fumio Kishidą na znak rosnącego ryzyka walutowego w kraju Kwitnącej Wiśni.Nagłe ruchy kursów walut zwiększają niepewność firm i są niepożądane. Ruch o dwa do trzy jeny w stosunku do dolara w ciągu jednego dnia to bardzo duża zmienność – powiedział w piątek dziennikarzom zaniepokojony Kuroda po pierwszym spotkaniu z premierem od czerwca.

Komentarze Kurody są następstwem czwartkowego spotkania trójstronnego (Banki Japonii, ministerstwo finansów i regulator finansowy), które miało na celu zakomunikowanie gwałtownego wzrostu zaniepokojenia ze strony decydentów, którzy dają wyraźnie do zrozumienia, że bezpośrednia interwencja walutowa jest jedną z dostępnych opcji.

Ta wiadomość była kontynuowana w piątek po południu, kiedy główny sekretarz gabinetu Hirokazu Matsuno powtórzył swoje stanowisko, że ostatnie ruchy spadkowe jena były nadmierne i wszystkie opcje są na stole.

Ostra rozbieżność polityki japońskiej w zakresie stóp procentowych z Rezerwą Federalną wywarła w tym roku presję na jena, powodując jego spadek o około 20%. Podczas gdy inne banki centralne, w tym Europejski Bank Centralny w czwartek, podnoszą stopy procentowe, BOJ utrzymuje je na najniższym poziomie.

Wskaźnik rynkowy opcji dotyczący oczekiwanego kierunku dla pary USD/JPY w ciągu jednego miesiąca spadł na terytorium ujemne, co sugeruje dalsze zyski w tym okresie.

Traderzy opcji stawiają zakłady na wyższy kurs dolara w ciągu jednego miesiąca. Źródło: Bloomberg

Za kulisami myślę, że rząd wywiera coraz większą presję na BOJ. Myślę, że Kishida zwraca baczną uwagę na spadający wskaźnik wsparcia w sondażach i może zwrócić uwagę na bank centralny, ponieważ to bank centralny zwiększa inflację przy słabszym jenie. Interwencja może być bardzo trudna, ponieważ dotyczy również USA – podkreślił Nobuyasu Atago, główny ekonomista Ichiyoshi Securities i były urzędnik BOJ.

XTB

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Stany Zjednoczone do tej pory jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​niechętnie wspierałyby jakiekolwiek potencjalne wejście Japonii na rynek walutowy. W lipcu sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​Grupa Siedmiu krajów powinna mieć ustalone przez rynek kursy walut.

Japońskie władze po prostu kupują czas. Ich ustne ostrzeżenie jest jedynie skutecznym katalizatorem, który wywoła korektę ostatniej zmienności ruchów walutowych – uważa Jun Kato, główny analityk rynku w Shinkin Asset Management w Tokio.

Dolar zanotował w piątek szeroki spadek w stosunku do głównych walut po tym, jak jastrzębie posiedzenie EBC ostudziło popyt na światową walutę rezerwową.

BOJ przedstawi najnowsze wyniki swojego spotkania w sprawie polityki, które odbyło się 22 września. Jednak analitycy poddali w wątpliwość, jak bardzo ustna interwencja może powstrzymać nieustanny spadek jena, a traderzy walutowi koncentrują się na fundamentalnych różnicach stóp procentowych.

Były główny ekonomista BOJ, Hideo Hayakawa, podkreślił w tym tygodniu, że japoński bank centralny powinien podjąć działania w celu ograniczenia zmienności jena. Jego zdaniem, długoterminowy kurs stóp BOJ jest główną przyczyną gwałtownego osłabienia japońskiej waluty.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułForever: Premiera gry ‘The House of The Dead: Remake’ na Xbox next gen – 23 września
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Rajd Bitcoina przed aktualizacją Ethereum. Natomiast cena złota odbiła się od krytycznego wsparcia
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here