Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiJapoński regulator finansowy ma wprowadzić nowe regulacje dotyczące ICO. Wszystko,  aby chronić inwestorów przed oszustwami i nieuczciwymi firmami. Informację podał lokalny ośrodek prasowy Jiji Press.


Według źródeł cytowanych przez Jiji, podmioty gospodarcze prowadzące ICO będą musiały zarejestrować się w japońskiej agencji Financial Services Agency (FSA).

Agencja planuje przedłożyć propozycje nowych przepisów w czasie obrad parlamentu w styczniu.

Walka ze scamem

Działania zostały oficjalnie podjęte “w związku z wieloma potencjalnie oszukańczymi przypadkami za granicą” jako sposób “ograniczenia inwestycji osób w ICO [i] w celu ich lepszej ochrony”.

Podział tokenów

Już w zeszłym miesiącu grupa analityczna FSA ds. branży giełd wirtualnych walut zorganizowała swoje dziesiąte spotkanie w celu omówienia specyfiki rynku. Emitowane tokeny  są dzielone na trzy kategorie: wirtualne waluty bez emitenta, waluty wirtualne z emitentem i tokeny dla emitentów, które są również jednocześnie zobowiązaniem do podziału ewentualnych przychodów (przypominają tym akcje giełdowe).

Zgodnie z raportem tokeny podlegają regulacjom Ustawy o instrumentach finansowych i giełdzie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here