Naga MarketsJapan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) – organizacja zrzeszająca japońskie giełdy kryptowalutowe – zaproponowała limit maksymalnej dźwigni oferowanej klientom. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis Jiji.com, inwestorzy nie będą mogli zainwestować więcej niż czterokrotność posiadanych na rachunku funduszy. Innymi słowami, maksymalna dźwignia wyniesie 1:4.

Ochrona inwestorów przed zmiennością

Celem wprowadzenia ograniczeń jest oczywiście ochrona inwestorów przed nadmierną zmiennością cen, która nie jest niczym wyjątkowym na kryptowalutach. JVCEA pracuje również nad zasadami dotyczącymi insider tradingu oraz reklamowania usług giełd. Nowe regulacje mają zostać wprowadzone z akredytacją FSA – japońskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego.

Handel z dźwignią jest najbardziej popularny pośród traderów walutowych, jest jednym z głównych czynników używanych przez brokerów do przyciągania nowych klientów. Chociaż dźwignia walutowa może zostać wykorzystana do zwielokrotnienia zysków, wraz z nią istnieje ryzyko straty więcej funduszy niż klient posiada na swoim rachunku, a co za tym idzie możliwość popadnięcia w długi. Jednak większość brokerów ma zabezpieczenia przeciwko negatywnemu saldu konta, dzięki czemu takie sytuacje nie mają miejsca.

Coraz niższa dźwignia w wielu miejscach na świecie

Do niedawna w większości krajów nie istniał maksymalny limit dźwigni oferowanej przez brokerów klientom. W sierpniu Unia Europejska wprowadzi ograniczenie dźwigni na kontraktach CFD do 1:30 na większości par walutowych oraz do 1:2 dla kryptowalut. W Japonii również taki limit istnieje, jest on nawet bardziej restrykcyjny w przypadku Forex, wynosi 1:25.

Wśród inwestorów kryptowalutowych trading z lewarem nie jest tak rozpowszechniony, niewielka część giełd oferuje taką możliwość. W Japonii należą do nich między innymi Quoinex, bitFlyer, Zaif oraz Coincheck. Rekordową dźwignię oferował Quoinex, na poziomie 1:25.

Trading kryptowalutami jest bardzo popularny w Japonii. Według danych FSA, w 2017 roku ponad 3,5 miliona osób handlowało kryptowalutami, generując łączny obrót na poziomie 97 mld USD. Był to w zeszłym roku największy rynek kryptowalutowy na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here