Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiJak poinformowała japońska agencja informacyjna Nikkei, lokalne organy nadzoru finansowego wprowadziły kolejne regulacje dotyczące handlu kryptowalutami. Tym razem chodzi o projekt poprawek w japońskich przepisach dotyczących instrumentów finansowych i usług płatniczych. Najnowsze zmiany ograniczają możliwą, dostępną dźwignie finansową (lewar) w handlu kryptowalutami od 2:1 do 4:1 maksymalnie.


Mające wejść w życie w kwietniu 2020 roku nowe przepisy dot. handlu kryptowalutami będę wymagały od operatorów giełd cyfrowych aktywów rejestracji w terminie 18 miesięcy od tej daty. Ma to rzekomo umożliwić Agencji Usług Finansowych (FSA) wprowadzenie odpowiednich środków w odniesieniu do niezarejestrowanych podmiotów.Może Cię zainteresować: Tom Lee: Rynek byka Bitcoina nadejdzie w 2019 roku

Wejście w rzycie nowych przepisów sprawi, że w celu ochrony inwestorów, podmioty zajmujące się kryptowalutami będą kontrolowane w podobny sposób jak te specjalizujące się w obrocie papierami wartościowymi. Dodatkowo, w celu lepszej identyfikacji zostaną one podzielone na grupy:

  • podmioty umożliwiające handel kryptowalutami z opcją uzupełniania depozytu
  • podmioty emitujące tokeny w ramach ICO

Celem wprowadzenia nowego ustawodawstwa jest zabezpieczenie inwestorów przed ewentualnym, niechcianym uczestnictwem w piramidach finansowych a także zachęcenie legalnie działających firm do wykorzystania ICO jako narzędzia pozyskiwania funduszy. Jest to także próba zlikwidowania luki w istniejących w kraju ramach regulacyjnych, w których niezarejestrowane firmy, które zbierają fundusze w krypto, a nie w walutach fiat pozostają w szarej strefie prawnej.

Zobacz także: 75% giełd kryptowalutowych podaje podejrzane wolumeny transakcji

Warto przypomnieć, że już w sierpniu 2018 r. komisarz FSA powiedział, że agencja chce, aby przemysł kryptowalutowy “rozwijał się zgodnie z odpowiednimi przepisami” w celu znalezienia “równowagi” między ochroną konsumentów a innowacjami technologicznymi, zauważając:

“Nie mamy zamiaru nadmiernie ograniczać [przemysłu kryptograficznego]. Chcielibyśmy, aby rozwijał się on w oparciu o odpowiednie regulacje”.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUrsus [URS], Izoblok [IZB] – Gorące spółki dnia 19.03.2019
Następny artykułStrategia PSV: Poniedziałkowy ruch vs oczekiwania na wtorek. Poziomy FDAX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here