Naga Marketsmonety bitcoin na fladze japoniiJaponia: ważny urzędnik finansowy, Ryozo Himino, wyraził pewną ostrożność przed podjęciem nowych kroków w celu promowania handlu kryptowalutami w kraju, argumentując, że robienie tego typu działań niekoniecznie musi promować innowacje techniczne.

  • Himino jest zdania, że władze nie powinny wykonywać drastycznych ruchów dot. kryptowalut. 
  • To samo dotyczy CBDC.

Japonia a bitcoin i CBDC

Deregulacja rynku bitcoinów i innych kryptowalut niekoniecznie musi promować innowacje techniczne, jeśli po prostu zwiększa spekulację – powiedział Himino, który przewodził zeszłorocznej debacie G20 na temat regulacji kryptowalut. – Nie myślimy o podjęciu specjalnych kroków w celu promowania kryptowalut – powiedział Reutersowi w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Himino został nowym komisarzem Financial Services Agency w lipcu, zastępując Toshihide Endo. Teraz zadowoleniem przyjął ostatnie starania Banku Japonii o przyspieszenie badań nad CBDC.

Nie powinniśmy martwić się różnymi wyzwaniami, nawet nie próbując opracować planu [emitowania CBDC] – powiedział. – W końcu Japonia musi naprawdę mocno się zastanowić, czy wydać CBDC, ponieważ ma to swoje zalety i wady. To, co może teraz zrobić, to być gotowym, aby, kiedy Japonia zdecyduje się wydać CBDC, mogła to zrobić od razu – dodał.

Plan na walkę z kryzysem

Wypowiedział się też nt. kryzysu gospodarczego, jaki trwa na świecie. Wiemy, że japońskie banki mogą dziś skorzystać z rządowych programów ratunkowych, jeśli uznają, że to służyłyby pożyczkobiorcom. Zdaniem ekonomistów dotychczas warunki gospodarcze kraju nie pogorszyły się w jakimś dużym stopniu.

Obecnie nie ma żadnego banku regionalnego, który boryka się z obawami o swoją kondycję finansową – powiedział Himino. – Jeśli niektóre z nich [banków] staną przed wyzwaniami finansowymi, są różne kroki, które mogą podjąć, takie jak cięcie kosztów, wymyślanie sposobów na zwiększenie zysków lub pozyskanie kapitału z rynków – zasugerował.

Jak więc widać, Japonia nadal dość ostrożnie podchodzi do tematu BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here