Naga MarketsNa skutek ubiegłotygodniowych zawirowań związanych m.in. z wypowiedzią Prezesa JPMorgan Chase & Co, który stwierdził, że “Bitcoin to oszustwo” oraz decyzją jednej z największych chińskich giełd obrotu kryptowalutami o zawieszeniu wszystkich dotychczasowych operacji i wstrzymaniu handlu obserwowaliśmy znaczące spadki, które odbiły się dość mocno na całkowitej kapitalizacji rynku krytpowalut. Ta spadła z poziomu niemal 180 mld USD poniżej 100 mld USD. Na skutek tych spadków niemal wszystkie waluty cyfrowe dotarły w okolice technicznych poziomów wsparcia, gdzie w ubiegły piątek pojawiły się silne reakcje popytowe i od tego czasu obserwujemy ponowne wzrosty.

Na skutek zawieszenia obrotu w Chinach obserwowaliśmy jednak znaczący spadek wolumenu na tamtejszym rynku. Na sytuacji tej skorzystała Japonia, która stała się największym rynkiem wymiany Bitcoina z 48,10 procentowym udziałem w globalnym rynku wymiany walut BTC. Tak znaczący wzrost w duże mierze spowodowany jest przesunięciem kapitału z Chińskich giełd.

Mimo, ż chiński rząd, władze lokalne oraz tamtejszy regulator wezwały chińskie giełdy do zaprzestania świadczonych przez siebie usług najpóźniej do końca września br., to OKCoin i Huobi dwie największe giełdy w Chinach, otrzymały swobodę  w prowadzeniu działalności do 30 października. Decyzja ta związana była z faktem, iż w przeszłości nie uczestniczyły one w żadnej ofercie monetarnej (ICO).

Wydaje się jednak, że inwestorzy nie chcą  ryzykować. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalną naturą chińskiego rządu postanowili już teraz przeksięgować swoje środki. Średni dzienny wolumen obrotu na rynku wymiany walut Bitcoin zmniejszył się o ponad połowę w ciągu kilku dni, z 15 procent do mniej niż 6 procent.

Według CryptoCompare, Chiny odpowiadają obecnie zaledwie za 5,82% globalnych transakcji handlowych BTC.

Źródło: www.cryptocompare.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

W przeciwieństwie do wielu negatywnych doniesień, wybitni deweloperzy, analitycy, naukowcy i eksperci zajmujący się kryptowalutami i technologią Blockchain, w tym twórca Litecoin, Charlie Lee oraz inwestor i miliarderów, Tim Draper, wyrazili swój optymizm na temat zamknięcia chińskiego rynku wymiany walut Bitcoin. Lee podkreślił, że chiński rząd nie będzie w stanie manipulować rynkiem, tak jak to miało miejsce w roku 2013.

W ciągu najbliższych kilku tygodni globalny rynek wymiany walut cyfrowych powinien się ustabilizować. Inwestorzy przeniosą swoje środki z chińskiego rynku do Korei Południowej i Japonii, czyli na dwa rynki, które opracowały znacznie bardziej wydajne regulacje, standardy branżowe i zasady dotyczące wymiany kryptowaut.

Jest prawdopodobne, że jak zauważyli Lee i Draper, zamknięcie chińskiego rynku wymiany kryptowalut może doprowadzić do stabilizacji globalnego rynku, co w dłuższej perspektywie może okazać się korzystne dla zarówno dla BTC jak również dla pozostałych walut cyfrowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: AUDJPY – będzie podwójny szczyt?
Następny artykułFacebook +50% od początku roku. Sky is the limit?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here