Naga MarketsJapoński regulator finansowy będzie wymagał od giełd kryptowalut wzmocnienia wewnętrznego nadzoru nad tak zwanymi „zimnymi portfelami” używanymi do przechowywania cyfrowych pieniędzy. Posunięcie Agencji Usług Finansowych (FSA) podkreśla trudności w zapewnieniu dostatecznego bezpieczeństwa na rynku kryptowalut, a także szersze ryzyko dla Japonii, ponieważ branża fintech coraz mocniej partycypuje w stymulowaniu wzrostu gospodarczego.


Zimne portfele są bezpieczniejsze, jednak wymagają regulacji

Po serii zabezpieczeń wprowadzonych na giełdy wirtualnych walut w ubiegłym roku, FSA poleciła ograniczenie stosowania mniej bezpiecznych „gorących portfeli” – gdzie wirtualne waluty są przechowywane na platformach bezpośrednio połączonych z Internetem – zachęcając giełdy do przejścia na „zimne portfele”, które są o wiele bardziej bezpieczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak FSA uważa, że dalej istnieje ryzyko kradzieży nawet z portfeli bez połączenia internetowego. Przykładowo niektóre giełdy nie posiadają odpowiednich regulacji według których osoba odpowiedzialna za pamięć masową byłaby regularnie wymieniana. Agencja podejmie odpowiednie kroki względem japońskich giełd kryptowalut, których poziom zabezpieczeń nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa inwestorom.

Japoński organ nadzoru finansowego dąży także do większej regulacji firm wykorzystujących kryptowaluty. Głównym celem FSA jest zlikwidowanie tzw. szarej strefy tworzonej przez niezarejestrowane firmy, które zbierają fundusze w kryptowalutach a nie walutach fiducjarnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here