Naga MarketsKurs dolara i jena silnie spada. Japonia zaniepokojona kondycją gospodarkiCzłonek zarządu Banku Japonii (BoJ), Makoto Sakurai, ostrzegł, że bank centralny musi być gotowy do szybkiego działania, jeśli przedłużające się negatywne skutki pandemii zaszkodzą gospodarce i systemowi finansowemu. Tymczasem kurs jena umacnia się do dolara w środę, a para USD/JPY znosi dwie ostatnie sesje wzrostów oscylując w okolicach 105,20.

  • Ograniczenia wprowadzane na całym świecie grożą spowolnieniem ożywienia globalnej gospodarki
  • Bank centralny nie powinien zmienić swojej polityki monetarnej na posiedzeniu w przyszłym tygodniu
  • Wolniejsze niż oczekiwano ożywienie może doprowadzić do wzrostu niespłacalnego długu, utraty miejsc pracy i bankructw

Japonia: gospodarcze skutki pandemii niepokojące dla decydentów BoJ

Podczas spotkania online z liderami biznesu w mieście Fukui w zachodniej Japonii Sakurai wskazał, że skutki pandemii, która potrwa dłużej niż pierwotnie oczekiwano, jest niepokojąca dla decydentów BoJ.

Jego komentarze pojawiają się w kontekście ponownych ograniczeń w krajach na całym świecie, które grożą spowolnieniem ożywienia w globalnej działalności gospodarczej.

Sakurai popierał decyzję gubernatora Haruhiko Kurody na ostatnich spotkaniach, a niektórzy eksperci postrzegają go jako miernik tego, co myśli rdzeń dziewięcioosobowej rady. Według aktualnych prognoz bank centralny nie powinien zmienić swojej polityki na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Wolniejsze niż oczekiwano ożywienie może doprowadzić do wzrostu niespłacalnego długu, utraty miejsc pracy i licznych bankructw, co zmniejszyłoby potencjał wzrostu kraju, ponieważ ciężar niespłaconych pożyczek wywiera presję na zdolności systemu finansowego i wspierania gospodarki – oznajmił Sakurai. .

Dodał, że przywrócenie perspektyw cyklu wzrostu stworzonego przez BoJ i politykę rządu w ciągu ostatnich siedmiu lat będzie musiało poczekać, aż gospodarka w pełni się ożywi.

Pomimo wzrostu liczby przypadków w środku lata, Japonii udało się utrzymać poziomy infekcji znacznie poniżej poziomów notowanych w większości innych rozwiniętych krajach. Jednak znaczna zależność Japonii od globalnego popytu oznacza, że gospodarka może trwale ucierpieć, jeśli skutki światowej pandemii będą odczuwalne w innych regionach.

Plus500

Jen umacnia się do dolara. USD/JPY niweluje ostatnie wzrosty

Notowania pary walutowej USD/JPY spadają o niemal -0,30 procent do godziny 9:00 tym samym znosząc niewielkie wzrosty z początku tygodnia. Kurs ponownie znalazł się w okolicach poziomu 105,20, a więc niewiele brakuje do przetestowania dołków z października 105,00. Trwałe przebicie tego poziomu otworzy drogę do głównej strefy wsparcia 104-104,44. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 106 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here