Naga MarketsJapońska giełda kryptowalut DeCurret współpracuje z trzema bankami w kraju w kwestii  analiz dot. rozwoju krajowej infrastruktury rozliczeń cyfrowych. Tak powstała grupa ma dążyć do określenia „kierunku realizacji walut cyfrowych w Japonii”.

  • Japonia chce przygotować stosowne regulacje i plany dot. kryptowalut.
  • Największe banki chcą je opracować z giełdą DeCurret. 

Badanie rynku

Grupie będzie przewodniczył były szef Departamentu Systemów Płatności i Rozrachunków w Banku Japonii Hiromi Yamaoka. Oprócz giełdy kryptowalut w projekcie uczestniczą wiodące japońskie banki – MUFG Bank, Mizuho Bank i Sumitomo Mitsui Banking Corporation, a także East Japan Railway i inne przedsiębiorstwa niefinansowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Decurret wskazuje, że w Japonii widać rosnące oczekiwania dotyczące wydajności i potencjału rozliczeń w walucie cyfrowej oraz zainteresowanie technologiami księgi rozproszonej ze strony firm i niektórych międzynarodowych banków.

Niemniej jednak giełda wskazuje na obawy dotyczące ochrony prywatności, zapobiegania przestępczości i zagrożeń technologicznych, które nadal wymagają ukierunkowanych rozwiązań. Dlatego głównym celem grupy będzie “omówienie wyzwań i rozwiązań dot. walut cyfrowych i infrastruktury rozliczeń cyfrowych, aby znaleźć konsensus w realizacji [tych procesów] i przedstawić kierunek standaryzacji usług i infrastruktury”.

Grupa ma się spotykać raz lub dwa razy w miesiącu między czerwcem a wrześniem 2020 r. Ostatecznie dostarczy raport przedstawiający wnioski na koniec tego okresu.

Program badań obejmuje studia przypadków istniejących cyfrowych rozliczeń i cyfrowych walut w Japonii i za granicą, a także analizy istniejących i przyszłych zastosowań blockchaina w transakcjach i infrastrukturze rozliczeniowej.

Działania grupy będą obserwowane przez japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji, Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu.

Teraźniejszość kryptowalut w Japonii

Dziś Kraj Kwitnącej Wiśni jest jednym z najbardziej otwartych miejsc w kwestii kryptowalut. BTC jest tam uznane za środek płatniczy od 1 kwietnia 2017 r. Giełdy cyfrowych walut muszą się jednak rejestrować w specjalnym rejestrze zarządzanym przez władze. Problemem pozostaje tylko podatek od zysków uzyskanych na giełdach. Sięga on 55 proc.

invest

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here