Naga MarketsKurs jena słabnie, gdy Japonia planuje „darmowe” pożyczki dla małych firmNiedawne ogłoszenie przez Bank Japonii, że 22 maja odbędzie się nieplanowane spotkanie polityczne, prawdopodobnie ma na celu promowanie wizerunku zwinnego i szybko reagującego na kryzys banku centralnego, uważają eksperci z Rabobanku. Natomiast analitycy OCBC dostrzegają potencjał do dalszych wzrostów pary walutowej USDJPY.

Japonia: BoJ z kolejnym programem wsparcia – Rabobank

Celem najbliższego spotkania jest przedstawienie szczegółowych informacji na temat programu banku centralnego polegającego na udzielaniu tanich pożyczek małym firmom. Firmy będą mogły zaciągać pożyczki w wysokości zaledwie 0,1% od instytucji finansowych, które będą mogły zaciągać pożyczki od BoJ na zero procent – napisano w raporcie.

Nie oczekujemy dużej reakcji ze strony jena japońskiego (JPY) na nowy zestaw środków politycznych od BoJ w tym tygodniu, co jednak może dziwić biorąc pod uwagę ogrom działań podjętych przez decydentów – dodano.

Kurs USDJPY: Potencjał do przebicia wyżej – OCBC

Japoński jen JPYWedług strategów walutowych w OCBC Banku, jen japoński powinien kontynuować deprecjację w wyniku najbliższych działań Banku Japonii (BoJ).

Jen znajduje się pod pewną presją przed nieplanowanym spotkaniem BoJ w piątek, podczas którego oczekuje się, że bank centralny zrealizuje swój plan wsparcia dla przedsiębiorstw – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów najmniejsza linia oporu dla pary USDJPY przebiega w górę, choć splot dziennych średnich kroczących MA w okolicach strefy 108,30 – 50 może ograniczać przestrzeń do wzrostów. Wskazują również najbliższe wsparcie na poziomie 107,30.

Para USDJPY ostatnimi czasy podąża w górę i tendencja powinna się utrzymać. Z jednej strony można to wiązać z tym co się dzieje na rynku akcji, a z drugiej z potencjalnymi działaniami Banku Japonii dotyczącymi poluzowania polityki monetarnej – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here