Naga MarketsW poniedziałek. Bank Japonii (BoJ) kupił rekordowej wielkości, kolejny pakiet japońskich funduszy giełdowych (ETF) w wysokości 201,6 miliarda JPY. Z kolei eksperci z TDS uważają, że spadek pary walutowej USDJPY poniżej 109,34 mógłby doprowadzić do wykreowania większego impulsu. W poniedziałek „ujek” spada o ponad 0,7 procent oscylując nieco poniżej poziomu 110,00.


Minister finansów: Wyemitujemy kolejne 300 mld JPY obligacji

Japoński minister finansów dodał, że państwo wyemituje do 300 miliardów JPY dodatkowych obligacji powiązanych z inflacją, aby poprawić funkcjonowanie rynku.

Bank Japonii (BoJ) stwierdził także w oświadczeniu w poniedziałek, że banki komercyjne pożyczyły 34,85 miliarda dolarów z tygodniowej operacji finansowania banku centralnego, gdy stres związany z finansowaniem w dolarach nawiedza rynki finansowe w wyniku kryzysu koronawirusowego.

BoJ stwierdził w zeszłym tygodniu, że będzie przeprowadzał operacje finansowania dolara każdego dnia w nadchodzących tygodniach, aby złagodzić napięcia na rynku.

Tymczasem prezes Banku, Haruhiko Kuroda, zapewnia, że bank może w każdej chwili obniżyć stopy procentowe schodząc jeszcze głębiej na terytorium ujemne.

Kurs USDJPY: Uwaga na spadek poniżej 109,34 – TDS

japonia jpyKurs pary USDJPY wygląda na przeszacowany w opinii analityków TD Securities i oczekują oni impulsu spadkowego w najbliższym czasie.

Jeśli presja na finansowanie w USD zostanie w dużej mierze rozwiązana, kurs USDJPY wygląda na zbyt wysoki w stosunku do fundamentów. Jednak wciąż mamy przed sobą długą drogę do wyjścia z obecnej kryzysowej sytuacji – napisano w raporcie.

Poziom 111,50 to dla nas kluczowy opór cenowy. Z kolei piątkowy dołek 109,34 wspiera scenariusz wzrostowy. Jego przebicie może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here