Naga MarketsJanusz Palikot tokenizuje beczki whisky. Prawa własności poprzez blockchainJanusz Palikot oferuje inwestorom od teraz możliwość zainwestowania w beczki kraftowego polskiego whisky, przechodząc z klasycznego equity crowdfundingu do tokenizacji na blockchainie za pomocą platformy mosaico, gdzie będzie można nabyć cyfrowe prawa własności.

  • Z klasycznej formy crowdfundingu i crowdinvestingu, Janusz Palikot wraz z projektem Beczki Whisky przechodzi na finansowanie przy wykorzystaniu kryptowalutowej tokenizacji

Te artykuły również Cię zainteresują
Beczki Whisky Janusza Palikota trafią na blockchain

Sprzedaż udziałów w Beczkach Whisky rusza 10 grudnia, fani Whisky i biznesowych projektów Janusza Palikota, mogą inwestować w beczki whisky już od 100 zł, za które rezerwują sobie pół litra pojemności w beczce, w której będzie dojrzewać 1 butelka whisky co 3 lata, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na zwrot z inwestycji podczas sprzedaży butelek whisky.

Zamiast kupować akcje spółki z nadzieją na wzrost ich wartości, mogą inwestować bezpośrednio w produkt, którym jest beczka whisky. Model inwestycyjny zakłada, że różnica pomiędzy ceną destylatu wlewanego do beczki, a ceną butelki kraftowego whisky na sklepowej półce kilka lat później, jest duża. Jednak dotychczas taka inwestycja wiązała się z niemałym wydatkiem, ponieważ ceny najmniejszych beczek zaczynają się od pięciu i pół tysiąca złotych. Próg wejścia zmniejsza się dzięki zastosowaniu technologii blockchain do tokenizacji – napisano na stronie akcji.

Dzięki technologii stojącej za platformą do tokenizacji mosaico, teraz możliwy będzie crowdfunding produktowy z cyfrowym prawem własności , którym można także będzie handlować na rynku wtórnym za pomocą zintegrowanej z Mosaico giełdy Kanaga Exchange.

Inwestor będzie mógł oczekiwać stopy zwrotu charakterystycznej dla tego typu przedsięwzięć bez konieczności inwestowania dużych kwot. Demokratyzacja dostępu do inwestycji leży w DNA tokenizacji i technologii blockchain.

Premiera projektu pioniera polskiego rynku alkoholi rozpoczyna się 10 grudnia. Bez wątpienia to nie ostatni raz, kiedy Janusz Palikot wprowadza rewolucję na rynku alkoholi, a Mosaico pomaga mu stworzyć innowacyjny rodzaj aktywa i model inwestowania w kraftowe whisky.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here