Naga MarketsAutor: Antana
Creative Commons Attribution License

Wczorajszego ranka, Senacka Komisja ds. bankowości, Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast zebrała się w celu wysłuchania półrocznego sprawozdania dotyczącego polityki pieniężnej. Posiedzenie w Kongresie transmitowane było na żywo, przyciągając odbiorców z całego świata. Podczas  interesującej sesji pytań i odpowiedzi głos zabrał między innymi senator Manchin. Odniósł się do swojego listu otwartego nawołującego do zablokowania obrotu BTC i poprosił obecną przewodniczącą FEDu o komentarz w sprawie wirtualnej waluty. Yellen pozwoliła sobie na dłuższą i wyczerpującą odpowiedź, stwierdzając między innymi:

„Bitcoin to innowacja płatnicza, wyłączona jednak z ram prawnych obecnego sektora bankowego. Według mojej wiedzy nie ma jakichkolwiek podstaw i powiązań pomiędzy bitcoinem oraz FEDem, które dałyby nam możliwość nadzorowania lub regulowania kryptowaluty. Nie posiadamy odpowiednich uprawnień, aby móc realnie wpływać na rynek bitcoina.”

Przewodnicząca dodała również, że jedynym problemem z BTC jest potencjalna możliwość prania brudnych pieniędzy. Tylko i wyłącznie w tym aspekcie upatruje jakiejkolwiek możliwości ingerencji w obrót wirtualnym pieniądzem.

Janet Yellen nie była jedyną z ważnych postaci sektora finansowego w USA, która otrzymała zapytanie lub listy od senatora Manchina. Podobne korespondencja została skierowana do Sekretarza Skarbu USA, przewodniczącego CFTC, przewodniczącego FDIC, przewodniczącej SEC oraz wielu kongresmenów. Jak do tej pory jedynie przewodnicząca FEDu ustosunkowała się publicznie do zapytania senatora i otwarcie stwierdziła, że nie ma odpowiednich narzędzi ani również wyraźnych przesłanek, aby zablokować obrót BTC.

Artykuł pochodzi z cryptocoinsnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here