Naga MarketsCena bitcoins utrzymuję się powyżej 55 tysięcy dolarów. Mimo, że wzrosła ona dziś o niespełna 4 proc., to wczoraj spadła o 7 proc. Deprecjacją ta była reakcją na wypowiedź sekretarz skarbu USA Janet Yellen, która przyznała, iż stopy proc. być może “będą musiły nieco wzrosnąć”, aby uchronić amerykańską gospodarkę przed przegrzaniem.

Stopy proc. mogą wzrosnąć 

W środowisku rekordowo niskich stóp procentowych, które obowiązują od ubiegłego roku, inwestorzy zmuszeni są do podejmowania wyższego ryzyka. Konta oszczędnościowe i lokaty oprocentowane są często bowiem poniżej poziomu inflacji, co sprawia, że lokowane tam środki i tak tracą na wartości. W tym otoczeniu sporym zainteresowaniem cieszą się kryptowaluty takie jak Bitcoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost stóp proc. sprawiłby, że papiery wartościowe w tym również obligacje stałyby się bardziej atrakcyjne, co z kolei mogłoby uderzyć w rynek kryptowalut.

Charles Bovaird, analityk z Quantum Economics uważa jednak, że wspomniany przez Janet Yellen, “skromny” wzrost stóp procentowych nie będzie miał zbyt dużego wpływu na kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum.

Bitcoin ponownie powyżej 55 tys. USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że po wczorajszych spadkach, wskutek których kurs BTC osunąć się do technicznego wsparcia w wysokości 52 900 USD, dziś obserwujemy już wzrosty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolice 56 200 USD, bądź nawet 59 150 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bitcoin | płatność blik co to | kurs cdprojekt | wiadomości bitcoin | wartość złotówki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrognozy cen BTC, ETH i XRP. Szef JP Morgan odrzuca kryptowaluty
Następny artykułEthereum Classic blisko 100 USD. Kryptowaluta zyskuje na manii altcoinów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here