Naga MarketsSekretarz Skarbu USA Janet Yellen skrytykowała zużycie energii przez Bitcoina i jego użyteczność do dokonywania transakcji. W swoich uwagach przyznała, iż nie sądzi, by Bitcoin był szeroko stosowany jako mechanizm transakcyjny. W jej ocenie jest to niezwykle nieefektywny sposób przeprowadzania transakcji, a ilość energii, która jest zużywana w przetwarzaniu tych transakcji jest oszałamiająca.

Bitcoin – NIE; CBDC – warto się przyjrzeć 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w 2018 roku na Montreal Fintech Forum, Yellen powiedziała, że “nie jest fanem” Bitcoina, stwierdzając, że nie jest to “bardzo skuteczna forma waluty lub stabilne źródła wartości”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Była prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej wypowiedziała się w ostatni czasie również na temat cyfrowych walut emitowanych przez banki centralne (CBDC). Jej zdaniem wciąż pozostaje wiele pytań, w tym wpływ takich walut na politykę monetarną i jak Fed będzie współdziałał z użytkownikami detalicznymi.

– Jaki miałoby to wpływ na system bankowy? Czy spowodowałoby to ogromny ruch depozytów z banków do Fedu? Czy Fed zajmowałby się klientami detalicznymi, czy próbowałby robić to na poziomie hurtowym? Czy istnieją obawy o stabilność finansową? Jak poradzilibyśmy sobie z kwestiami prania brudnych pieniędzy i nielegalnego finansowania? – wyliczała dodając, że wciąż jest tu wiele rzeczy do rozważenia, ale warto się temu przyjrzeć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos | giełda akcje | kurs btc wykres | mercator medical kurs akcji | kryptowaluty wiadomości |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto ma silne wsparcie przy 1765 USD – uważa Standard Chartered
Następny artykułEdison Energia inwestuje we własne elektronie PV. W portfelu 5 projektów farm fotowoltaicznych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here