Naga MarketsJanet Yellen:​​ chce zachęcać Amerykanów do wykorzystywania zasobów cyfrowychJanet Yellen, która w gabinecie Joe Bidena będzie odpowiedzialna za kwestię polityki finansowej, przyznała, że ​​planuje zachęcać Amerykanów do wykorzystywania zasobów cyfrowych do „legalnych działań”.

  • Yellen kiedyś uchodziła za przeciwnika kryptowalut. Teraz jednak twierdzi, że te mogą ulepszyć system finansowy.
  • Przyznała, że chce stworzyć regulacje prawne dla cyfrowych walut.

Janet Yellen wypowiedziała się o kryptowalutach

Prezydent USA Joe Biden wybrał już kandydatkę na sekretarza skarbu. Na to stanowisko będzie najpewniej wybrana Janet Yellen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po e-debacie, jaka odbyła się przed Komisją Finansów Senatu USA, Yellen trafiła na pierwsze strony gazet. Powód? Jej odpowiedź na pytanie senator Maggie Hassan o to, jak zareaguje na „pojawiającą się technologię finansową” wykorzystywaną do finansowania organizacji przestępczych i terrorystów.

Yellen powiedziała, że kryptowaluty to „rosnący problem” w Stanach Zjednoczonych i dodała, że te są wykorzystywane „do nielegalnego finansowania” wyżej wymienionych grup. Rząd Stanów Zjednoczonych musi teraz, jak twierdzi, zbadać sposoby „ograniczenia” wykorzystania kryptowalut w takich procesach.

Jednak jej pisemne oświadczenie opublikowane dzisiaj na stronie internetowej Senackiej Komisji Finansów sugeruje, że poglądy Yellen na temat kryptowalut mogą nie być tak negatywne, jak sugerowała ta wcześniejsza wypowiedź. W dokumencie ponownie podkreśla ona potrzebę ograniczenia wykorzystania kryptowalut do „złośliwych i nielegalnych działań”, ale przekazała też, że planuje zachęcać Amerykanów do wykorzystywania zasobów cyfrowych do „legalnych działań”.

– Myślę, że ważne jest, abyśmy wzięli pod uwagę korzyści płynące z [istnienia] kryptowalut i innych aktywów cyfrowych oraz potencjał, jaki mają, aby poprawić wydajność systemu finansowego – przekazała.

Przyszła sekretarz skarbu powiedziała również, że chce, aby Stany Zjednoczone były „liderem w dziedzinie aktywów cyfrowych i technologii finansowych”. Dodała, że ​​sama pomogłaby chętnie w opracowaniu ram regulacyjnych dla rynku kryptowaluty „i innych innowacji fintech”, współpracując z Zarządem Rezerwy Federalnej.

Powrót na salony

Yellen pełniła funkcję przewodniczącej Rezerwy Federalnej pod rządami prezydenta USA Baracka Obamy. Parę lat temu nazwała bitcoina „wszystkim, ale nie czymś użytecznym”. Opuściła stanowisko przewodniczącej Fedu na początku 2018 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here