Naga MarketsJan Emeryk Rościszewski powołany na prezesa PKO BP, Marcin Eckert na wiceprezesaRada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała dotychczasowego wiceprezesa Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa zarządu na bieżącą wspólną kadencję i do czasu uzyskania zgody regulatora powierzyła mu kierowanie pracami zarządu, podał bank. RN powołała także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa.

Rościszewski został powołany na prezesa PKO BP na kadencję zarządu, która rozpoczęła się 3 lipca 2020 r., pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy prezes jest związany z PKO BP od 2016 r. i  dotychczas kierował obszarem rynku detalicznego oraz nadzorował spółki grupy kapitałowej.

“Od trzech dekad pełni kluczowe funkcje menadżerskie w polskich i zagranicznych instytucjach. W latach 1990–1991 pracował we Francji dla AXA Banque oraz AXA International, a w latach 1991–1993 dla Groupe Azur. Między 1993 a 1996 r. był członkiem zarządu TU Azur Ostoja i TUnŻ Azur Życie. Od 1996 r. był związany z francuską grupą BNP Paribas: w latach 1998–2016 był prezesem Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska, a w latach 2001-2016 był dyrektorem generalnym Cardif Assurance Risques Divers w Polsce” – czytamy w komunikacie banku.

“W najbliższej perspektywie w banku skupimy się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej. Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji” – powiedział Rościszewski, cytowany w komunikacie.

11 maja br. Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego, jak również ze składu zarządu banku z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca 2021 r. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.

Zbigniew Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołanym na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku.

Rada nadzorcza powołała także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa PKO BP.

invest

7 czerwca Marcin Eckert złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) ze skutkiem na chwilę złożenia rezygnacji. Złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach.

Marcin Eckart od 28 marca 2019 roku do 7 czerwca 2021 był członkiem zarządu PZU. Od 1 maja 2019 roku był również członkiem zarządu PZU Życie. Z Grupą PZU związany był od 2017 roku, gdzie wcześniej sprawował funkcję dyrektora zarządzającego ds. korporacyjnych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex brokerzy | giełda nasdaq | comarch notowania | notowania kghm | nasdaq giełda | kryptowaluty prognozy | notowania orlenu |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here