Naga MarketsSłynący ze swoich krytycznych poglądów na temat Bitcoina szef amerykańskiego giganta bankowości JP Morgan – Jamie Diomon, kilka miesięcy temu stwierdził, iż zbyt wcześnie jest by mówić na temat długoterminowego wpływu  firmowanej przez Facebooka globalnej waluty cyfrowej Libra na JP Morgan  oraz sugerował, by do rozmowy na ten temat powrócić za trzy lata. Jednak wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, by Dimon wyraził ponownie swoje poglądy na temat Libry.


Jamie Dimon krytyczny wobec Libry

Okazją do tego było wystąpienie podczas konferencji w Instytucie ds. Finansów Międzynarodowych (Institute of International Finance) 18 października . Wówczas stwierdził on, iż stablecoin za którym stoi Facebook oraz członkowie Stowarzyszenia Libra „jest świetnym pomysłem, który nigdy nie dojdzie do skutku”. Jednocześnie zaznaczył, iż idea stojąca za Librą nie jest niczym wyjątkowym, odnosząc się przy okazji do własnego stablecoina  – JPM Coin, podkreślając, iż bank w tym roku wydał na jego rozwój w kwestiach technologicznych aż 11 mld USD.

Warto przy okazji przytoczyć słowa, które Dimon wypowiedział na temat Libry z lipca bieżącego roku:

„Porozmawiany na temat Libry za trzy lata licząc od dnia dzisiejszego. [Teraz] nie poświęcałbym jej zbyt dużo czasu. […] Jeśli popatrzymy na to z szerszej perspektywy, to dyskutujemy na temat blockchaina od siedmiu lat i [tak naprawdę] bardzo niewiele się wydarzyło.”

Dynamiczny rozwój JPM Coin

Opracowany przez bank własny stablecoin JPM Coin, powiązany z dolarem amerykańskim oraz działający na prywatnym blockchainie Quorum utworzonym na podbudowie Ethereum, zdaniem szefa projektów blockchainowych w JP Morgan Umara Farooqa, rozwija się bardzo dobrze. Wymienił on trzy jego praktyczne zastosowania: płatności transgraniczne dla dużych klientów korporacyjnych, transakcje na papierach wartościowych oraz wykorzystanie wewnętrzne w ramach usług skarbowych przy przenoszeniu środków, które bank przechowuje w ramach różnych spółek zależnych na całym świecie.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here